Na Roubenku opět zavítá Laco Deczi a představí se i klobouky

Statek čp 3, který je všeobecně znám jako Roubenka ve vsi Truskavna, patří mezi jedno z nejvýznamnějších dokladů vrcholného období rozvoje roubené architektury na Kokořínsku. Přestavbami a úpravami dosud jen minimálně poznamenaný objekt patří k nejcennějším lidovým stavbám v regionu. Současní majitelé objekt zvelebili a jeden čas sloužil coby restaurace a penzion. Nyní je sice veřejnosti běžně nepřístupný, avšak výjimka se vždycky najde.

Jednou z nich bývá již každoroční Den otevřených dveří, jenž se koná v rámci Mezinárodního dne zahrad.

V loňském roce však tuto akci předcházela skutečná hudební lahůdka. Vystoupil zde totiž Laco Deczi s kapelou Celula New York, jenž se na Kokořínsko každoročně vrací aby mimo jiné zahrál i na zdejším hradě. A ne jinak tomu bude i letos v pátek 15. června. Tak jako loni uvede svého hosta jímž bude tentokrát ALICE BENDE a chybět nebude ani další překvapení. Třebaže vlastní koncert proběhne od 19.30 areál Roubenky bude zpřístupněn již od 15 hodin aby se zájemci mohli setkat a popovídat si s těmito skvělými hudebníky.

A sobota od 10 hodin bude patřit dříve tak obvyklé pokrývce hlavy. Letošní setkání má totiž motto: „Bez klobouku ani krok…“. Tento symbol elegance zejména u dam se zde představí v plné kráse neboť se uskuteční i promenáda, která představí rozličné tvary a modely tohoto módního doplňku. Jak je již zde zvykem hlavní program bude opět patřit dětem, které se tímto způsobem jistě naladí na nadcházející prázdninovou atmosféru. Pro ně, a nejenom pro ně opět připraveno divadlo. Od 13 hodin totiž mohou shlédnout interaktivní představení „Sněhurka“ v provedení pražského Divadla Lokvar. A potom OU Kanina předvede dílničku pod názvem Květinové kouzlení, a Botanická zahrada z Teplic přiveze ukázky rostlin, jejichž názvy jsou inspirovány tentokrát exotikou v našich končinách. Zase zavoní i levandule ze studia Levandull Petržílka.

Mezitím se budou moci malí návštěvníci rovněž zabavit různými soutěžemi a dalšími aktivitami, které pro ně připravilo mělnické Rodinné centrum Kašpárek a opět paní Pavlína Límanová jim namaluje na obličej jistě něco zajímavého.

Avšak co jistě bezesporu všechny zaujme, budou zvířátka. Zvláště poníci na nichž ti odvážnější budou moci vyzkoušet své jezdecké umění a chybět rovněž nebude ukázka dravých ptáků. Své schopnosti zde předvedou i pracovní psi pod vedením příslušníků Policie České republiky. Samozřejmě se budou moci dokonale vyřádit na hřišti a chybět nebude ani bazén a zapomenuto není ani na občerstvení.

Součástí celé akce bude i výstava obrazů akademického malíře a grafika Karla Šafáře nesoucí poetický název „Zahrady, mé tajné lásky“.

Takže hurá na Roubenku!

mar