Příběh o lidské hrabivosti s nečekaným koncem

„Ruka ruku myje, ty pomůžeš mně, já pomůžu tobě, ten kdo je u moci, může téměř všechno.“ Tak nějak lze nazvat obsah divadelní hry „Kšanda“, jež tak slibuje dobrou zábavu při níž se divák určitě pořádně zasměje. A to určitě i v Roudnici nad Labem.

Milenecký pár Magda Olezlá a Jindřich Klíště plánují společný život, ale ještě předtím se snaží získat hodně peněz a přitom zůstat čistí. Vymyslí proto přímo ďábelský plán. K jeho realizaci zneužijí ještě stále manžela Olezlé, Huberta Kšandu. Pomohou mu se postupně vystoupat až na samý vrchol kariéry a pak jimi nastražená past sklapne. Kšanda je zatčen. Teď Olezlé s Klíštětem už nic nebrání k dosažení vytouženého cíle. Jejich růžové sny o bohatství se začínají plnit. Ale všechno je nakonec úplně jinak… Příběh o lidské hrabivosti má nečekané rozuzlení.

Komedie „Kšanda“ je nabitá dějem a originálním humorem. Dialogy jsou ostré jako bič a strhující tempo nenechají diváky ani na chvíli vydechnout. Ne náhodou tato hra byla vyhlášena nejlepší českou komedii roku 2014. Již i tím, že inscenace jenž měla premiéru 30. března ve stejném roce v pražském divadle U hasičů, má skvělé herecké obsazení. Divákům se tak představí Eva Hráská, Michal Gulyáš, Petr Jančařík, Kateřina Kornová, Michaela Kuklová, Martin Maxa, Milan Pitkin a Jaroslav Sypal.

Hru jenž kromě zábavy nabízí i poučení a reflexi společnosti, ve které žijeme mohou zhlédnout diváci v úterý 7. května od 19 hodin v objektu hotelu Koruna.

mar