Při kontrolách na silnicích o víkendu v sítích policistů uvízli dva neukáznění řidiči

První provinilec jel v sobotu pod vlivem alkoholu. Druhý usedl za volant, ačkoli měl řízení motorových vozidel zakázané až do příštího roku.

Odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti hrozí řidiči BMW, kterého v sobotu krátce po poledni zastavili kralupští policisté. Když jej podrobili dechové zkoušce, opakovaně nadýchal více než 1,5 promile alkoholu, lékařské vyšetření však odmítl. „Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla mluvčí mělnických policistů Markéta Johnová.

Naprázdno při kontrole o den později nevyšli ani jejich kolegové z Kostelce nad Labem. V katastru obce Dřísy zastavili řidiče Fabie který se na rozdíl od předchozího výtečníka nebyl ochoten prokázat technickým průkazem k vozidlu ani osobními doklady. „Vzhledem k tomu, že muž s policisty nespolupracoval a nebylo možné na místě zjistit jeho totožnost, byl převezen na obvodní oddělení,“ konstatovala Johnová.

Na policejní služebně policisté zjistili, že pětačtyřicetiletému muži byl až do ledna příštího roku nařízen zákaz řízení všech motorových vozidel. „Policisté řidiči zakázali další jízdu a sdělili mu ve zkráceném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.

red