Mělnické publikum na Galavečeru bojových sportů ocenilo kvalitní box

V hlavním programu i v úvodních utkáních boxerských nadějí jasně dominovali domácí sportovci, hosté zvítězili za celý večer v pouhém jediném zápase.

Hlavní program zahájilo utkání kadetů o váze 60 kilogramů. V červeném rohu nastoupil Sergej Kryvoberets z Pražského rohovníka, v domácím modrém rohu Pepa Škop z SK Box Mělník. V bojovném a vyrovnaném utkání domácí Škop útočil, do boje nasadil dobrou kondici i vůli zvítězit, takže soupeř těsné před koncem třetího kola po sérii úderů zápas vzdal a domácí boxer vyhrál TKO.

fotka15

Do druhého duelu v kategorii školní mládež nastoupil Alex Hůla z SC Nové Strašecí proti domácímu Rudovi Krajovi mladšímu z SK Boxing Mělník. Kraj nasadil levý a pravý přední hák a zvedák. Hůla sice vzdoroval, ale Kraj mu nedal šanci. Přidal na důrazu, zasahoval a hnán diváky exceloval, takže o výsledku nebylo pochyb. Z vítězství se se radoval i trenér Rudolf Kraj. Obvykle chválu rozdává poskrovnu, ale dnes byl spokojen.

Následoval duel byl v thai boxu – váha 61,2 kilogramu. David Kubát z LG Teplice nastoupil proti domácímu Dominiku Najmanovi z Muay Thai Sokol Mělník. Najman po vyrovnaném prvním kole přidal na důrazu a kopech a ve druhém a třetím kole útočil, zasahoval a trestal Kubáta, takže mu publikum aplaudovalo za zasloužené vítězství.

Čtvrté utkání patřilo opět boxu – střetli se v něm Petr Mižigár z Qwert Plzeň s Erikem Mickou ze SK Boxing Mělník, jenž nastoupil v domácím rohu. Boj začaly oboustranné výměny. Mižigár je tvrdý boxer, domácí Micka však ještě tvrdší. Nezklamal a proto získal očekávané vítězství. Před přestávkou následovalo ještě utkání v boxu mezi Tomášem Tyityisem z Boxingu Poděbrady a domácím Markem Němcem z oddílu Muay Thai Sokol Mělník. Boj byl sice opatrnější s oboustrannými útoky, lepší závěr Němcovi zaručil těsnou výhru na body 2:1.

Po krátké přestávce své umění předvedli členové oddílu juda Mělník ověnčeného mezinárodními úspěchy ukázky chvatů, postřehů a dovednosti. Poté dlouholetý mělnický trenér juda Mikoláš Jány převzal z rukou starosty Mělníka Ctirada Mikeše za svou dlouholetou sportovní činnost pohár, plaketu a děkovný list.

Na následující šestý duel do ringu vstoupili boxeři, muži, váha 69 kilogramů. Hamani Bennoua z SK Boxing a v domácím modrém rohu Matěj Mikeš SK Boxing Mělník. Tvrdí soupeři se nešetřili, úspěšnější byl ovšem domácí svěřenec trenéra Rudolfa Kraje. Utkání proto vyhrál 2:1 na body.

Následovalo utkání juniorů, váha 75 kilogramů. Do boje za potlesku publika nastoupil domácí boxer “par excellence” Jan Gazdík ze SK Box Mělník, loňský mistr republiky kadetů a český juniorský reprezentant. Jeho soupeřem byl ovšem zkušený a houževnatý Vít Uher z oddílu Pražský Rohovník, takže to rozhodně neměl lehké. Po úvodním gongu zápas začal výměnou úderů, útok střídal útok. Gazdík útočí, ale Uher vzdoruje. Domácí bojovník ovšem byl vždy o krok vepředu, což rozhodlo o jeho vítězství 3:0.

O přestávce před následující dvojicí vystoupil se svou ukázkou mělnický oddíl kung fu. Do osmého duelu, opět v boxu, tentokrát juniorů o váze 75 kilogramů, nastoupil Václav Zadák ze SK Praha 10 a za domácí výborný boxer Tomáš Horn ze SK Boxing Mělník. Zápas mu ovšem nevyšel. Zadák byl tvrdý a rychlý boxer, Horn si často nevěděl rady. Snažil se, bojovala  útočil, ovšem na soupeře to nestačilo a proto těsně prohrál.

Do devátého a posledního utkání nastoupil vynikající thai boxer Yevgeniy Kedyarov z TKBC Praha a proti němu Matěj Kubina, velká naděje klubu Muay Thai Sokol Mělník. Oba předvedli excelentní výkon, v němž publikum obdivovalo pestrou škálu úderů a kopů a ve kterém útoky střídala výborná obrana. První kolo bylo vyrovnané, druhé a třetí jasně vyšlo domácímu Kubinovi. Čekali jsme vítězství a nemýlili jsme se. Domácí publikum vyprovodilo vítěze potleskem vstoje.

Hlavnímu programu v podvečer předcházely zápasy začínajících mělnických nadějí. Začínala je kategorie předškolní mládež ve váze 60 kilogramů – do ringu nastoupili Jiří Konrád a Ondřej Zajíc, oba ze SK Box Mělník. Aktéři se pustili do výměn, útočili a někdy zasahovali, ale hlavně bojovali. Pro oboustrannou bojovnost rozhodčí ukončili zápas nerozhodně.

V následujícím zápase “zkřížíli pěsti” Jan Lagron z BC Vinohrady a Tomáš Procházka ze SK Boxing Mělník. Zpočátku se “oťukávali”, než začali s tvrdými výměnami. Mělnický Procházka byl ovšem přesnější, tvrdší a více přemýšlel. To mu přineslo i těsné vítězství 2:1 na body.

Oldřich Joura

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter