Představí se dokonalá vizáž ZZ TOP a chybět nebude ani alternativa

I poslední říjnový víkend v mělnickém klubu Stará Mydlárna bude pořádně nadupaný. V pátek se zde představí další revivalová kapela a v sobotu dokonce proběhne malý festival alternativní muziky.

Snad každý, kdo se zajímá o rockovou muziku zná pověstné vousáče, kteří na koncertních pódiích působí ve stejné sestavě již téměř půl století. ZZ Top je americká hard rocková skupina, která vznikla v roce 1969 v texaském Houstonu. Největší slávy dosáhla v 70. a 80. letech, avšak ZZ Top stále koncertují, vydávají desky a přitahují pozornost svých fanoušků i dnes. Jejich show neubrala na energii a humoru, lákají skvělou hrou kytaristy Billyho Gibbonse a šlapající rytmikou baskytaristy Dusty Hilla a bubeníka Franka Bearda.

Tak jako všechny známé kapely, tak i tito slavní vousáči mají své revivaly. A jeden z nich se představí i v Mydlárně. Pochází z Liberce a část sestavy se již představila minulý pátek v coby členové kapely Tommy G Band. Dokonalá vizáž, dokonalá interpretace ZZ Top. Kdo neviděl, neuvěří. Nuže doražte, uvidíte, uslyšíte a … uvěříte!!!

Nepravidelný festival alternativní hudby vstupuje již do čtvrtého roku své existence. V jeho rámci vystupují muzikanti různých žánrů jejichž tvorba se vymyká běžným hudebním standardům. Ač se může říci, že je jaksi „putovním“, hlavním pódiem bývají prostory mělnického klubu Stará Mydlárna.

A právě zde se uskuteční již sedmé hudební setkání. Tentokrát se představí další tři kapely. Až z Havířova přijede kapela ANTIGOD hrající thrash-death. Myšlenky na kapelu již v roce 2010, avšak toho roku ovšem zůstalo pouze u těch myšlenek, takže skutečně zkoušet se začíná až v listopadu 2011. První koncert se odehrává na 3. ročníku GRABOFEST v Karviné. Kapela zvládla své premiérové vystoupení bez problémů a vzhledem k pozitivním ohlasům nejen na projev, ale i na samotnou hudbu, se těší na další akce. a pak již to jelo. Koncerty, festivaly a turné buď samotná či s dalšími kapelami.

Ostatní dvě kapely jsou již prakticky domácí. Z blízkého Kostelce nad Labem dorazí skupina, která je již známá z řady vystoupení v regionu. Kapela HOVADA je prý spolek nejhorších rockerů, se kterýma nechce nikdo hrát a jako takovým jim nezbylo nic jiného, než si založit těleso vlastní. Hovada vznikla spontánně v legendárním rockovým klubu Leopard na Silvestra při oslavě přelomu tisíciletí. Žánrově se kapela dosud nevyhranila a asi už to ani nestihne. Motto kapely zní: „Svoboda projevu je bezvadná věc, ale zároveň dává člověku jednu solidní jistotu. Právo zemřít hladem.“

A nakonec zazní písně táborových ohňů z Mělníka v podání místní kapely KAMARÁDI.

Bedřich Marjanko