Dušičkový jarmark završí Mělnické trhy

Od brzkého jara se na mělnické náměstí Míru sjížděli prodejci z blízkého i vzdálenějšího okolí aby zde nabízeli své produkty. A bylo tu pokaždé z čeho vybírat. Čerstvé pečivo, slané či sladké, masné výrobky v podobě klobás všech chutí, salámů, uzeného či špeku. Nechyběly však ani sýry, jak klasické, tak i ovčí či kozí nejrozmanitějších druhů. Své speciality zde nabízela indická a italská kuchyně což bylo vždy lákavým zpestřením trhů. Samozřejmě nechyběla čerstvá zelenina a ovoce dle aktuálního vegetačního období, barvy nabízených květin ještě více zpestřovalo zdejší prostředí. Zájemci si mohli nakoupit i různé dárkové předměty v podobě šperků či kosmetiky z přírodních materiálů. Své stánky zde měli i místní vinaři, regionální minipivovary a nechyběla ani výborná káva či skvělá zmrzlina. Dá se říci, že tyto trhy měly i určité společenské poslání, neboť se zde lidé scházeli nejenom aby si nakoupili, ale i se potkávali a u sklenky či šálku si popovídali. Trhy byly doplněny občasnými tématickými jarmarky jako byl ten řemeslný či keramický.

A právě tím posledním Dušičkovým jarmarkem se letošní farmářské trhy završí. O státní svátek 28. října po celé dopoledne se zde uskuteční i doprovodný program. Opět nebude chybět hudební vystoupení a děti se zase povozí na historickém kolotoči. V nabídce kromě obvyklých produktů si návštěvníci budou moci pochutnat na zabíjačkové polévce, guláši, ovárku, jitrničkách, prejtu, tlačence a dalších dobrotách.

Pak mělnické náměstí na čas osiří, ale již v sobotu 25. listopadu opět ožije přivítáním Adventu a pak následujícími víkendovými adventními trhy, které vyvrcholí těmi Vánočními přesně týden před svátky.

Následně se již můžeme těšit na jaro, kdy náměstí zase ožije tím pravým „trhoveckým“ ruchem.

Bedřich Marjanko

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter