Co je pravda, polopravda či lež….

Tímto problémem se zabýváme každodenně při zapnutí našich počítačů. Vyskočí na nás spousta různých informací, odkazů, hoaxy, fake či odkazy na dezinformační weby jenž na nás chrlí celou řadu „zaručených zpráv“. Bohužel to jsou dnes hlavní zbraně. A mnozí i vysoce vzdělaní lidé jim dokáží podlehnout a uvěřit. A proto je třeba jako proti každému útoku se bránit. Evangelický sbor ve Mšeně a město Mšeno tak pořádá komponovaný diskusní večer, který se věnuje tomuto v současnosti velmi aktuálnímu tématu „Dezinformace a informace“. Diskuze se uskuteční přímo symbolicky, tj. v sobotu 21. srpna od 19 hodin v areálu Městského koupaliště ve Mšeně. Diskusního večera se zúčastní jako hosté novinářka Štěpánka Filipová a sociolog Ivan Gabal.

Štěpánka Filipová dříve působila také jako vedoucí tiskového oddělení a mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí, ředitelka odboru marketingu a komunikace státní agentury CzechInvest nebo jako mluvčí Karlovarských minerálních vod. Jako mluvčí a ředitelka odboru komunikace zavedla komunikační strategii České správy sociálního zabezpečení. Poprvé přišla na ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) ze Svazu měst a obcí ČR, kde měla na starosti mediální zastoupení. Řadu let pracovala také jako novinářka, mimo jiné v týdeníku Profit a v České televizi. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a marketingové a sociální komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlín.

Ivan Gabal vystudoval Filozofickou fakultu UK. Mezi lety 1976–1990 působil jako výzkumný pracovník v Ústavu pro filosofii a sociologii ČSAV. Spoluzaložil Kruh nezávislé inteligence a Občanské fórum. Byl vedoucím Odboru politických analýz Kanceláře prezidenta ČSFR Václava Havla. Od roku 1994 je ředitelem sociologicko-analytických společností GAC spol. s.r.o. a Gabal Analysis & Consulting, které realizovaly řadu unikátních projektů v oblastech, bezpečnosti a obrany, etnických vztahů, vzdělání, regionálního rozvoje, životního prostředí.

Kromě diskusní části se návštěvníci mohou také těšit na vystoupení mšenských divadelníků, kteří přednesou citace známých osobností na téma „Pravda a lež“. Večer doplní hudební doprovod mělnické harmonikářky Elky Máji, která zahraje a zazpívá písně Karla Kryla, Radůzy a chybět nebudou ani její vlastní skladby.

Není tak pochyb, že účastníci tohoto setkání prožijí zajímavý a zejména poučný večer kdy si i připomenou neblahé výročí srpnových událostí 1968.

mar