Léto na zámku v Roztokách

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy připravilo na závěr prázdnin akci, která určitě zaujme celé rodiny. Po tři dny se mohou přinést třeba do elegantní Francie, satirické Británie či slunného Karibiku. Třídenní food festival s uvolněnou atmosférou umocněnou krásným prostředím zámeckého parku v Roztokách je připraven na konec srpna. Na své si přijdou milovníci nejenom výborného jídla, ale i kultury a hudby. Od úterý 24. srpna až do čtvrtka 26. srpna festivalový den začne vždy již ve 13 hodin., kdy se otevírají foodtrucky s tematickým občerstvením. Dopřát si tak bude možno jedinečný gastronomický zážitek v podobě oběda. Dětský program pokaždé od 14 hodin nabízí divadélka pro děti všech věkových kategorií doplněné o krátké workshopy. Vrcholem každého festivalového dne je večerní představení od 20 hodin.

A na co se mohou návštěvníci těšit. První den bude patřit „sladké“ Francii. Zpěvačka Radka Fišarová uvede kultivovaný česko-francouzský koncertní program, který představí v působivých kulisách zámeckého parku. Repertoár koncertu je položen na nestandardních aranžích francouzských a českých šansonů. Základ francouzských skladeb patří slavným písním Edith Piaf a dalším francouzským interpretům, jako např. Charles Aznavour či Mireille Mathieu. Program je významně doplněn českými autorskými písněmi a šansony v kombinaci s muzikálem. Program „Francouzského večera“ zahájí ve 14 hodin. divadelní představení pro děti. A samozřejmě po celé odpoledne včetně večera bude v parku připraven bohatý výběr francouzských delikates.

Den na to se návštěvníci určitě pobaví tradičním „suchým“ anglickým humorem. A to inscenací „Jistě, pane premiére“! Tato kultovní satirická komedie v provedení Divadla bez zábradlí podle úspěšného pokračování slavného „britcomu” z prostředí vysoké politiky je stále velmi aktuální. Vláda je v krizi a premiér Jim Hacker má problém. Je třeba zachránit před krachem zemi, Evropu, ale především svou pozici. Tajemník kabinetu Sir Humphrey Appleby má plán… V hlavních rolích se představí Karel Heřmánek st. coby Jim Hacker, Josef Carda – Sir Humphrey, Dana Morávková – Claire Sutton, Karel Heřmánek ml. – Bernard Woolley, Ladislav Županič – Velvyslanec a Petr Pospíchal – Jeremy Burnham. I v tomto případě po celé odpoledne až do večera bude v parku zajištěno občerstvení inspirované Velkou Británií.

No a na závěr se bude možno přenést do „žhavého“ Karibiku. Na všechny tak čeká divácky nesmírně vděčný program plný latinskoamerické hudby a tance. Taneční skupina TRADICIÓN vznikla v roce 2002 spojením skvělých tanečníků z Kuby, Brazílie, Dominikánské republiky, Konga, Angoly, Kypru, Velké Británie a samozřejmě těch nejlepších z pražské taneční salsa scény i celé České republiky. Soubor kromě vlastních vystoupení pravidelně spolupracuje s celou řadou známých osobností české hudební scény. A rovněž i zde po celé odpoledne včetně večera bude v parku připraven bohatý výběr občerstvení a delikates. Jistě nebudou chybět i tradiční míchané nápoje charakteristické pro tuto oblast.

Určitě to bude další příležitost ke zpestření prázdnin, které však již nachylují ke svému konci. Takže si to pořádně užijme!

Bedřich Marjanko

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter