Setkání veteránů předvede eleganci časů minulých

Sraz historických vozidel „Historici v Roudnici“ je akce pořádaná dobrovolníky z Podřipska, kteří vlastní historické stroje, a nebo se o ně alespoň hlouběji zajímají. Neoficiální klub přátel historických vozidel je tedy partou věčně mladých nadšenců a nadšenkyň, kteří mají chuť a elán dělat nezištně něco pro druhé.

A tak oproti loňsku o čtrnáct dní později v sobotu 14. září se uskuteční již 17. ročník tohoto setkání na roudnickém Karlově náměstí. Výstava je určena pro kategorie auto, motocykly a speciální vozidla. K vidění budou, kromě zajímavých automobilových a motocyklových pradědečků, též sportovní a klasické vozy 60. a 70. let, americké luxusní vozy i některá vozidla bývalého východního bloku. Chybět nebude samozřejmě i doprovodný program. Návštěvníci budou mít možnost hlasovat v Soutěži elegance o nejlíbivější stroj, sledovat plnění soutěžních úkolů jednotlivých posádek a atmosféru doplní stylová hudební produkce v podání kapely Bonus, jenž k těmto setkáním již neodmyslitelně patří. A určitě, zejména dámskou část, zaujme soutěžní přehlídka dobového oblečení, která opět předvede onu eleganci doby kdy patřila ke každodennímu životu tehdejší společnosti. Samozřejmě nebudou chybět ani stánky s různými pochoutkami a dobrým pitím. Pro děti jsou opět připravena pohádková představení, dílničky a spolu s rodiči či prarodiči se budou moci svést vyhlídkovým vláčkem

I letos hostem bude i kloboukový salon Dantes Brno, který předvede ty nejrůznější formy a tvary této pokrývky hlavy, která rovněž nesměla chybět v tehdejší dámské i pánské garderobě. Program vyvrcholí v odpoledních hodinách, kdy vozidla odstartují na spanilou jízdu krajinou Podřipska jejíž cílem bude letos Terezín. Z jízdy se budou vozy vracet zpět na Karlovo náměstí, kde zůstanou poté ještě určitou dobu vystaveny.

mar