Pozvání na Roudnické vinobraní

O minulém víkendu si milovníci vína mohli užít Mělnického vinobraní a nyní mohou vyrazit do další oblasti kde se daří vinné révě. A to v sobotu 23. září do zámeckého areálu v Roudnici nad Labem kde se uskuteční další ročník festivalu Roudnické vinobraní.

Na třech hudebních scénách na návštěvníky čekají oblíbené hvězdy populární hudby, ale i dechovka, folk či představení pro děti. Festival tedy nabídne program pro všechny věkové kategorie. Na hlavní scéně v Zámeckém parku se například představí Banjo Band Ivana Mládka, své písničky zazpívá Jaroslav Uhlíř se svým doprovodem, představí se Michal Hrůza a Kapela Hrůzy. A nakonec to rozpálí kapely Katapult a Těžkej Pokondr. Na zámeckém nádvoří proběhnou rytířská klání v provedení skupiny historického šermu Tartus, zahraje Cimbálovka VUS Ondrák, pro děti jsou připravena představení jim známého Sváťova dividla a večer bude patřit revivalovým skupinám Jiří Schelinger Memory a Abba World Revival. Představí se i místní kapely jako například Vynález Zkázy, Louty či DTR jimž bude patřit regionální scéna

Kromě vína a burčáku nebude chybět široká nabídka občerstvení všeho druhu. Návštěvníci přivítají družinu Praotce Čecha a mohou si prohlédnout historický jarmark, ukázky lidových řemesel, absolvovat projížďky na koních, užít si pouťových atrakcí a řadu dalších doprovodných akcí.

mar