Rolničky Hynka Tomma v rytmu swingu

Pětadvacet žáků 6. a 9. ročníku Základní školy J. Matiegky v Mělníku připravilo pro svoje spolužáky, pedagogy a rodiče netradiční vánoční koncert. Uskuteční se 22. prosince v sále školní budovy.

Improvizovaný sbor vede zpěvák Hynek Tomm, který ve škole učí hudební výchovu. „Zájem dětí o zpívání i mimo vyučování mě velmi těší. Mile mne překvapilo, že jsem do vánočního sboru nemusel dělat žádný nábor, děti se hlásily samy,“ řekl Tomm, jenž s dětmi nastudoval novou vánoční skladbu Už je tady zas – vánoční čas a evergreen Rolničky, obě v novém swingovém hávu.

tomm1

„Děti předvedou vánoční tanec a v jejich podání zaznějí i oblíbené české koledy,“ uvedl Tomm. Členové jeho souboru si již vystoupení nacvičili v pátek před mělnickým publikem na náměstí Míru s adventním blokem písní  při vánočním jarmarku, na stejném pódiu odpoledne vystoupil i jeho šéf.

Tomm kromě práce ve škole nezapomíná ani na svůj fanclub a pravidelně koncertuje po celé republice. Například 21. prosince ho mohou nejenom jeho stálí příznivci vidět v pražském Divadle Karla Hackera. Štědrý den však zpěvák bude trávit v rodinném kruhu v rodném Chebu.

„Vánoce mám, stejně jako většina z nás, velice rád. Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji jaké je to štěstí, trávit sváteční čas spolu, a dnes i v klidu a míru,“ dodal Tomm.

to