Policisté odhalili v Kralupech 15 cizinců bez pracovního povolení

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 5. října (ČTK) – Policisté odhalili ve středu v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku 15 cizinců zaměstnaných bez pracovního povolení. Zahájili s nimi řízení o správním vyhoštění. ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Michaela Nováková.

Při akci policejní hlídky vyjely na dvě místa, kde dělníci stavebních firem pracovali na výstavbě a opravách bytových domů. Cizinečtí policisté na místě zkontrolovali 15 lidí, kteří předložili ke kontrole ukrajinské pasy opatřené dlouhodobými polskými vízy. „Všichni cizinci pobývali na území oprávněné, ale vykonávali práci bez povolení z úřadu práce, a proto se všemi bylo zahájeno řízení o správním vyhoštění,“ uvedla mluvčí.

Policisté se na práci cizinců bez patřičných povolení zaměřují dlouhodobě, podle Novákové budou podobné akce pokračovat. Nedávno například odhalili v podnicích v Průhonicích u Prahy 12 cizinců bez pracovního povolení, v létě zadržela policie 28 cizinců pracujících bez povolení ve firmě na výrobu uzenin v Jirnech u Prahy a také 18 cizinců, kteří bez povolení pracovali ve firmě vyrábějící vzduchotechnické a protipožární komponenty, klimatizační jednotky a průmyslové topné systémy v Hostomicích na Berounsku. Se všemi bylo zahájeno řízení o správním vyhoštění.

sbe hj