Piano Tomáše Homuty zazní opět mělnickým klubem

Po pořádném „nářezu“ a především skvělém koncertě kapely Znouzecnost nastane poněkud klidnější atmosféra. Do Staré Mydlárny totiž zamíří Tomáš Homuta společně se soulovou zpěvačkou Vlaďkou Svobodovou a s jedním z přeních saxofonistů na české jazzové scéně Davidem Fárkem.

Představovat pianistu a bluesového zpěváka Tomáše Homutu mělnickým posluchačům je skutečně stejné jako ono pověstné „vození sov do Athén“. Je skutečně již známý všem, kteří navštěvuji kulturně společenské akce v Mělníku z něhož rovněž pochází. Bývá stálým hostem ve zdejším klubu Stará Mydlárna, kde vystupuje pod svým jménem Tomáš Homuta – Piano Blues Night buď sám, nebo k sobě přibírá zajímavé a skvělé hosty. Nebo z letních hudebních setkání Blues před Dírou v podloubí na náměstí Míru. A tak jenom stručně. Tomáš vystupuje také na pražské bluesové scéně a na jaře loňského roku jeho hudební kroky zamířily až za moře, do Spojených států. Zde po celé tři měsíce úspěšně působil v neworleánských klubech. A právě tuto atmosféru hodlá přivést i do Mělníka kdy 24. června bude probíhat na mělnickém náměstí Míru tematický mezinárodní bluesový festival zaměřený právě na New Orleans.

Vlaďka Svobodová je zdejšímu publiku rovněž dobře známá, neboť v Mydlárně není zdaleka poprvé. Bývalá frontmanka jedné z nejosobitějších kapel české pop-rockové scény, skupiny Laura a její tygři, se postupně začala objevovat i jako doprovodná vokalistka. Svými vokály přispěla třeba k písničkám Janka Ledeckého, Ivana Hlase, Anny K. nebo i k muzikálu Dracula.

A konečně saxofonista David Fárek. Ne každý muzikant naší hudební scény se může pochlubit angažmá tak odlišnými jako právě on. Je členem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, dvou divadelních orchestrů, několika menších „klubových“ uskupení a má rovněž bohaté zkušenosti jako bigbandový hráč. Z nichž možno jmenovat například Big Band Českého rozhlasu či Bohemia Big Band. Hostuje rovněž v Big Bandu Felixe Slováčka s nímž doprovázel například muzikál „Miss Saigon“. O své práci říká: „Osobně se považuji za řemeslníka hudby.

Takže páteční večer 19. května bude prosycen tou pravou bluesovou atmosférou, která do zdejšího klubu neodmyslitelně patří. Prostě a jasně. S Tomášem s jeho kompanií si to každý musí prožít… A užít…

PhDr.Bedřich Marjanko