Kalábůf něžný beat tradičně přivítá našlapaná Mydlárna

Pravidelným předvánočním vystoupením Petra „Bati“ Kundráta a jeho kapely vyvrcholí 16. prosince letošní sezona mělnické Staré mydlárny. O den později v ní zahrají Matahari a Loco loco.

Sálek nacpaný k prasknutí a atmosféru vskutku vánoční slibuje tradiční prosincový koncert kapely Kalábůf něžný beat před publikem, které zná nazpaměť všechny její texty, ale s pochopením jí promine případná zaškobrtnutí. Mělnickým fanouškům kapely se Baťovy poetické texty již dávno zadřely pod kůži.

„Elektronická bomba“ v Mydlárně „vybuchne“ o den později. Vystoupí zde dvě kapely – Matahari, jejíž hudba za 15 let její existence vykrystalovala ke stylu rock-crossover. Muzikanti se zpěvačkou Žántí si také zahráli jako předskokani takovým hvězdám, jako jsou Krucipüsk, němečtí H-BLOCKX, Jana Kratochvílová nebo američtí Dog Eat Dog.

Na sobotním programu bude dále jejich „dceřiná“ kapela Loco loco, kterou vytvořili před pěti lety v době mateřské dovolené zpěvačky. Z pouhého dočasného projektu časem vyrostla regulérní kapela.

mar