Hejtmanka na pravidelném výjezdu

V rámci pravidelných výjezdů do regionů Jaroslava Pokorná Jermanová v úterý 16. 5. 2017 navštívila Mělnicko.

Dopoledne zahájila krajské finále 20. ročníku turnaje v minigolfu pro žáky základních škol ČR v Neratovicích, nad nímž převzala záštitu a poté se setkala s vedením a studenty zdejšího Gymnázia Františka Palackého, jehož je SČK zřizovatelem.

Krátce před polednem se paní hejtmanka vydala do mělnické společnosti Erwin Junker Grinding Technology, a.s., v níž si prohlédla provoz a krátce se setkala s vedením firmy: „Do Mělníka se vracím po roce. Vloni jsem se tady setkala s profesionálními hasiči a tentokrát pro změnu s městskými strážníky, kteří si připomínají 25. výročí vzniku městské policie Mělník. Pozvali mne na střelnici, a tak uvidím, co mě tam vůbec čeká,“ uvedla se smíchem sympatická politička.

Zároveň upřesnila, že do každého podobného výjezdu zařazuje návštěvu některého z významných místních zaměstnavatelů: „Pro mne osobně je důležité ukázat, že mají podporu kraje, navázat s nimi kontakt a sdělit, že se na mne mohou v případě potřeby obrátit.“

Bohatý úterní program v Mělníku zakončila setkáním se starosty okolních měst a obcí (Mělník, Neratovice, Liběchov, Dolní Beřkovice, Mšeno, Tuhaň, Kralupy nad Vltavou, Horní Počaply a Hořín). Hejtmanka se zanedlouho chystá na Kladensko a jak prozradila, její příští návštěva bude patřit Berounsku a Kutnohorsku, kde zahájí Mistrovství světa v bezmotorovém létání.

„Snažíme se být co nejvíce mezi lidmi, a tak s mým týmem chystámemobilní kancelář postupně ve všech regionech.“ V Mělníku hejtmanku přivítal zdejší zastupitel Zbyněk Šnajdr (druhý zprava) a ve společnosti Junker se k nim přidal také starosta Mělníka Ctirad Mikeš (na snímku první zprava).

Lot

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter