Neratovicím se vrací dobrá nálada, Libiši chybí jen kousek k sestupu

Fotbalová divize skupiny B přinesla v prodlouženém víkendu radost jen týmu Neratovic, který po vítězství se Souší dokázal zvítězit i ve Štětí a v tabulce si opět polepšit. Naopak Libiš si postavení na dně tabulky upevňuje. Tentokrát nezvládla domácí duel s Českým Brodem a od sestupu do krajského přeboru už je jen krůček.

Sokol Libiš – SK Český Brod 0:1

Branka: 22. Makovský. Rozhodčí: Novák. ŽK: Zuskin, Malák – Šmejkal. Poločas: 0:1.

Fotbalisté Sokola Libiš vyšli opět doma střelecky naprázdno. Zápas se domácímu celku vůbec nepovedl, především pak první poločas. Domácí tým dělal příliš mnoho chyb, soupeři nabízel více prostoru, než je zdrávo a ten toho také využil. Už ve 22. minutě se dostal do vedení 1:0, které udržel až do přestávky. Ve druhém poločase, zřejmě po důrazné promluvě trenérem Havlem, se mužstvo zkonsolidovalo, předvádělo podstatně lepší výkon, vytvořilo si i několik šancí, ale s koncovkou byla Libiš znovu na štíru. Český Brod nakonec dokázal těsné vedení udržet, což pro Libiš znamená další přiblížení sestupu z divize.

SK Štětí – FK Neratovice Byškovice 1:2

Branky: 20. Belák – 26. Ďurinda, 28. Kozák. Rozhodčí: Hányš. ŽK: Hrdy, Bohm, Tichý – Krejza, Moravec, Regner. Poločas: 1:2.

Naopak po sérii porážek se Neratovice opět probouzejí. Po vítězství před týdnem se Souší, dokázaly přivézt tři body i ze stadionu SK Štětí. Vstup do zápasu se lépe povedl domácímu týmu, který šel už ve 20. minutě do vedení. Ovšem fotbalisté Neratovic, připomněli, že umí také fotbalové kousky. Stalo se tak mezi 26. a 28. minutou, kdy nejdříve Ďurinda vyrovnal a po něm Kozák poslal Neratovice do vedení. To nakonec vydrželo až do konce, ale především díky brankáři Dědkovi, který hlavně ve druhém poločase neratovický tým podržel a stal se tak skutečnou oporou týmu.

Ostatní výsledky 24. kola: Kladno – Brozany 0:3 (0:2), Most – Velvary 1:2 po penaltách (1:1), Tn Rakovník – Meteor Praha 5:1 (1:1), Nový Bor – Úvaly 1:0 (0:0), Souš – Chomutov 3:2 (1:1), Hostouň – Nymburk 2:3 po penaltách (0:1).

1. Brozany 24 14 6 2 2 55:22 56

2. Nymburk 24 15 4 3 2 55:22 56

3. Český Brod 23 13 3 3 4 51:22 48

4. Kladno 23 13 3 2 5 44:25 47

5. Souš 24 11 2 3 8 37:28 40

6. Tn Rakovník 24 10 2 3 9 33:35 37

7. FK Neratovice Byškovice 24 9 4 2 9 27:33 37

8. Velvary 24 9 2 4 9 41:36 35