V Neratovicích na vánočním koncertě vystoupí Trio Martinů

Příznivcům klasické hudby zpříjemní předvánoční čas 20. prosince v Jazzovém klubu Společenského domu koncert výjimečného domácího hudebního seskupení.

Trio Martinů působí na koncertních pódiích již před čtvrt století, v současné době ho tvoří Petr Jiříkovský – klavír, Pavel Šafařík – housle a Jaroslav Matějka – violoncello. Mezi jejich úspěchy patří účast v mezinárodní soutěži v italském městě Trapani či první cena na mezinárodní soutěži komorních souborů v Heerlenu v Holandsku.

Hudebníci již vystupovali v mnoha zemích – kromě většiny evropských států také v Japonsku, USA i v Africe – a představili se na významných mezinárodních festivalech a koncertních síních. Jejich diskografie zahrnuje jak studiové, tak živé nahrávky.

Všichni tři jeho členové jsou vynikajícími sólisty a pravidelně nahrávají pro Český rozhlas. Pavel Šafařík a Jaroslav Matějka působí jako zástupci koncertních mistrů v Symfonickém orchestru hlavního města Prahy FOK a Petr Jiříkovský kromě sólového koncertování vyučuje klavír na Pražské konzervatoři.

Na programu předvánočního koncertu budou skladby Franze Schuberta, Antonína Dvořáka a Vojtěcha Jírovce. V přídavku samozřejmě zazní i známé vánoční skladby v příslušné úpravě pro klavírní trio.

mar