Neratovice vydolovaly tři body v Rakovníku. Sestup Libiše je jistý

Fotbalová divize skupiny B ve svém 26. kole přiřkla body opět jen FK Neratovice Byškovice, které si na trávníku Tatranu Rakovník dokázaly vybojovat tři body a udržet si tak šestou pozici v soutěži. K plnému bodovému zisku stačil Neratovicím jediný gól. Naopak na body znovu nedosáhl Sokol Libiš, který ovšem doma proti lídru divize z Brozan podal velmi slušný výkon. Dlouho držel nadějnou remízu, ale v závěru utkání znovu kapituloval a téměř stoprocentně se postěhuje do krajského přeboru.
Tatran Rakovník – FK Neratovice Byškovice 0:1
Branka:
52. Moravec. Rozhodčí: Jati. ŽK: Mařík, Kučera, Dratva – Ďurinda. ČK: Dratva. Poločas: 0:0.
Neratovicím se v minulosti v Rakovníku příliš nedařilo, a tak bylo na čase se pokusit to změnit. Že to nebude jednoduchý zápas, toho si byl vědom i domácí Tatran, snad i proto se snažil útočit jen z rychlých brejků. Naopak Neratovice od počátku dobře kombinovaly, působily fotbalověji a ani šancí nebylo málo. Jednu z nich měl Barták, jehož střelu domácí golman bravurně vytěsnil na roh. Po bezbrankovém poločase Neratovice opět jednoznačně soupeře přehrávaly a v 52. minutě se i dočkaly, když centr Moravec perfektně zpracoval a střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Neratovice ale bojovaly dál i za stavu 1:0. Nechtěly dopustit, aby domácí vyrovnali. A tak v dalších šancích byli Barták, Moravec i Pajkrt. Gól nepadl a naopak domácí si v závěru vytvořili tlak s cílem vyrovnat. To se ale nestalo a Neratovice si mohly odvézt tři body.
Sokol Libiš – Sokol Brozany 1:2
Branky:
68. Prieložný – 43. a 83. Benda. Rozhodčí: Babka. ŽK: Křtěn, Šenkeřík – 0. Poločas: 0:1.
Podstatně v těžší roli byla poslední Libiš, která hostila lídra z Brozan. Ten byl sice jasným favoritem, zatímco sestupový osud Libiše je už zpečetěn, přesto podala Libiš velmi dobrý výkon. Soupeři dlouho odolávala, ale nakonec inkasovala těsně před přestávkou z pokutového kopu. Bylo sympatické, že se po přestávce nevzdávala, obraně Brozan dokonce často zatápěla a dokonce se v 68. minutě po střele Prieložného dočkala vyrovnání. Dlouho vyrovnaný stav držela a když se diváci začali pomalu těšit na penaltový rozstřel, přišla v 83. minutě chyba, kterou hosté potrestali vedoucím a později i vítězným gólem. Pro Libiš tak porážka znamená definitivní sestup do krajského přeboru.
Ostatní výsledky 26. kola divize B: Kladno – Nymburk 2:1 po penaltách (1:1), Most – Chomutov 1:0 (1:0), Štětí – Souš 1:3 (1:2), Český Brod – Úvaly 2:1 (1:1), Nový Bor – Meteor Praha 0:1 (0:1), Hostouň – Velvary 1:2 (1:2).

1. Brozany                                               26  16  6  2    2  61:23  62
2. Nymburk                                              26  16  4  4    2  58:23  60
3. Český Brod                                         26  15  3  3    5  55:28  54
4. Kladno                                                 26  14  4  2    6  48:28  52
5. Souš                                                    26  12  3  3    8  43:32  45
6. FK Neratovice Byškovice                    26  10  5  2    9  28:33  42
7. Velvary                                                26  11  2  4    9  44:37  41
8. Meteor Praha                                      26  11  4  0  11  41:34  41
9. Rakovník                                             26  10  2  3  11  33:37  37
10. Nový Bor                                             26    6  7  3  10  29:46  35
11. Úvaly                                                   26    9  2  2  13  24:34  33
12. Chomutov                                            26    9  2  2  13  31:35  30
13. Hostouň                                               26    7  2  3  14  30:42  28
14. Most                                                    26    6  1  5  14  29:61  25
15. Štětí                                                    26    5  1  6  14  32:64  23
16. Sokol Libiš                                          26    1  2  6  17  18:52  13