Zaorálek, Hamáček a Valachová na veteránech ve vzduchu i na zemi

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek (ČSSD) doprovázel dnes při výjezdu po středních Čechách předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD), lídra středočeské kandidátky ČSSD do Sněmovny a ministryni školství v letech 2015 až 2017 Kateřinu Valachovou, která je na středočeské kandidátce dvojkou.

Jejich první zastávkou byla Svatováclavská jízda historických vozidel v Mladé Boleslavi. Ministr, předseda Sněmovny i exministryně školství nebyli jen pozorovateli, sami se jedním veteránem svezli. Konkrétně vozem značky Laurin & Klement – Škoda 110.

„Jako Mladoboleslavák mám vztah k historickým vozidlům, zejména značky Škoda a právě Laurin & Klement. Musím ale přiznat, že takovýmto veteránu jsem jel dneska poprvé,“ řekl po jízdě Jan Hamáček. Luboš Zaorálek si chválil řízení takového vozu. „V těch současných si připadám stále zbytečnější,“ poznamenal.

„Mladoboleslaváci mají šikovnost a technickou zručnost mají v DNA,“ poznamenala Kateřina Valachová

Odsud se všichni tři přesunuli do Budče u Zákolan na zahájení 13. Svatováclavských slavnostní a zúčastnili se průvodu sv. Václava.

„Budeč je logické místo pro připomínání svatého Václava, protože po Staré Boleslavi je druhým, které je s ním spojované. V místní rotundě se učil číst, psát a zpívat žalmy,“ uvedl Jan Hamáček.

„Svátek sv. Václava na Budči připravili místní vskutku impozantně a s velkou péčí. Otevřeli to mystické místo stovkám lidí. Je dobré ctít historii a připomínat si osobnosti naší země,“ řekla bývalá ministryně školství.

Následně se Lubomír Zaorálek, Jan Hamáček i Kateřina Valachová zúčastnili na pozvání pořadatelů Dne s historickými letadly na Mělníku. Poté se odebrali za zábavou, respektive na koncert dechové hudby v podání kapely Krajanka na náměstí Svobody v Kladně.