Neratovice se konečně probraly, Souši nastřílely tři góly

Fotbalová divize B přinesla o víkendu radost tentokrát jen do řad fotbalových Neratovic. Ty dokonale využily domácího prostředí, zapomněly na předchozí střelecké neúspěchy a soupeři ze Souše nastřílely tři branky, kterými tak potvrdily i zisk tří bodů. Méně se už dařilo Sokolu Libiš. Ten se vydal do Chomutova, k soupeři ze spodní části tabulky, ale zopakovat výkon z posledního domácího duelu Libiš nedokázala, když v Chomutově dvakrát inkasovala a sama se ani jednou neprosadila.

FK Neratovice Byškovice – Baník Souš 3:0

Branky: 12. Kozák, 52. Krejza, 80. Rejman. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: Chlumecký, Regner – Matyáš, Hlaváček, Štípek, Nobst. Poločas: 1:0.

Neratovičtí moc toužili se konečně střelecky prosadit a připsat si tak plný bodový zisk. A proti Baníku Souš se to povedlo. Od prvních minut hrály Neratovice velmi dobře kombinačně, hráčům před brankou soupeře nechyběl ani potřebný důraz a výsledek se dostavil. Už ve 12. minutě je poslal Kozák do vedení, když po předchozím faulu ve vápně nařízenou penaltu Kozák proměnil. Neratovičtí v tlaku neustávali, ale znovu se prosadit dokázali až v úvodu druhého poločasu, když v 52. minutě po centru Krejza nasměroval míč opět do branky Souše. To ale nebylo vše. Hosté sice toužili po kontaktním gólu, ale kromě jedné opravdu gólové šance nic nevymysleli. Naopak v 80. minutě centr Krejzy nasměroval Rejman míč do branky soupeře potřetí.

FC Chomutov – Sokol Libiš 2:0

Branky: 30. Boček, 75. Zahradník. Rozhodčí: Jati. ŽK: Zahradník, Chaloupka – Eisner, Kolísek. Poločas: 1:0.

Fotbalisté Sokola Libiš dlužili soupeři podzimní domácí porážku 1:2, ale po vítězství před týdnem, kdy překvapivě zdolali Kladno, odjížděli do Chomutova s optimismem. A vůbec nezačali zakřiknutě. Naopak často dávali o sobě vědět, jenže v 30. minutě přišla chyba, kterou domácí Boček proměnil ve vedoucí gól Chomutova. Ten ovšem hráče Libiše na kolena nedostal. Libiš se neustále snažila něco vytěžit z brejků, její výkon byl sympatický, jenže stále se neumí vyvarovat hrubým chybám. To se opakovalo v 75. minutě, kdy dostal prostor domácí Zahradník, který upravil na konečných 2:0.

Ostatní výsledky 23. kola divize B: Nymburk – Tn Rakovník 1:2 (0:1), Velvary – Štětí 3:1 (0:0), Český Brod – Kladno odloženo, Meteor Praha – Mostecký FK 2:1 po penaltách (1:1), Úvaly – Hostouň 2:1 po penaltách (1:1), Brozany – Nový Bor 6:2 (5:1).

1. Nymburk 23 15 3 3 2 53:20 54

2. Brozany 23 13 6 2 2 52:22 53

3. Kladno 22 13 3 2 4 44:22 47

4. Český Brod 22 12 3 3 4 50:22 46

5. Souš 23 10 2 3 8 34:26 37

6. Meteor Praha 23 9 4 0 10 36:27 35

7. Rakovník 23 9 2 3 9 28:34 34

8. FK Neratovice – Byškovice 23 8 4 2 9 25:32 34