Vražda sexem?

I to se může stát. Alespoň v komedii Joan Shirleyové o zmateném muži, jeho praktické ženě, popletené tetičce, hysterické pacientce a nečekané milence, kterou uvede soubor Divadla Karla Čapka z Děčína v Malém sále neratovického Společenského domu.

A tak v úterý 20. března od 19 hodin návštěvníci představení uvidí jaké to je když má pragmatická žena, povoláním lékařka, jedno velké přání: klidný domov a realistický přístup k životu. Přání zdánlivě realistické… Pokud se jí však v domě sejde nepraktický a sám sebe hledající manžel, všetečná a krátkozraká tetička, šílená rodička, pubertální neteř a příliš horlivý asistent, je poklidný domov to poslední, co můžete očekávat.

Manžel Bernie se rozhodl skončit se zaměstnáním a věnovat se umění – jehož jediným produktem je pouze nepovedený autoportrét. Jeho žena Nikol zase musí kvůli rekonstrukci přestěhovat svou ordinaci domů. V domě žije i popletená a krátkozraká teta Dot, do toho všeho ještě přijde hysterická a dotěrná pacientka Val žádat Nikol, svoji lékařku, aby mohla porodit své již sedmé dítě v provizorní ordinaci do vany. Kromě hrozícího porodu se postavy musí vypořádat i s ukrytím mrtvoly a nečekanou návštěvou milenky. Z dosud poklidného domu se stává blázinec.

Jedinou realitou tak zůstává vražedný humor této klasické britské komedie…

mar