Mělník si připomene výročí ukončení 2. světové války v Evropě

V příštích dnech si připomeneme 72 let od konce druhé světové války. Město Mělník společně s Českým svazem bojovníků za svobodu, Jednotou Československé obce legionářské v Mělníku pořádá akce spojené s tímto výročím. Nejprve ve středu 3. května od 16 hodin proběhne na hřišti Tělocvičné jednoty Sokol Mělník 3. ročník atletického trojboje všech kategorií „Memoriál Augustina Rebce“. Tato akce se koná na paměť náčelníka T.J. Sokol Mělník, který za spolupráci s parašutisty, kteří uskutečnili atentát na R. Heydricha, byl spolu s dalšími členy mělnického Sokola v KT Mauthausen v říjnu před pětasedmdesáti lety popraven.

V pátek 5. května ve 13 hodin se uskuteční pietní akt u Památníku obětem 2. světové války v Jungmanových sadech za účasti vedení města Mělníka a příslušníků zdejších společenských organizací.

A vše vyvrcholí v neděli 14. května kdy na náměstí Míru od 10 hodin se představí přehlídka historické vojenské techniky Spolku přátel vojenské historie SEVER 2013. Od 14 hodin se zde uskuteční doprovodný program v podobě předvedení bojových akcí, zákroku vojenských zdravotníků a své si přijdou i nejmladší návštěvníci pro něž bude připravena airsoftová střelnice. Chybět nebude ani hudební produkce v podání skupiny VEJLUPCI.

mar

ILUSTRAČNÍ FOTO