Nekorektní kabaret Ovčáček Čtveráček v Kralupech

Kino Vltava se připojí k více než pěti desítkám biografů po celé republice, které 7. února v přímém přenosu odvysílají představení z pražského Divadla Za plotem v Psychiatrické léčebně Bohnice.

Absurdní sled událostí okolo udělování státních vyznamenání na podzim loňského roku inspiroval zlínského režiséra Petra Michálka. Našel uměleckou paralelu s Havlovskou postavou Hugo Pludka ze Zahradní slavnosti, který dosahuje společenského vzestupu pomocí dokonalého ovládnutí obsahově vyprázdněných frází.

Kabaret je tak humornou a vkusnou parodií na mediální svět, který relativizuje pravdu a objektivní skutečnost. V Marku Příkazském našel režisér ideálního představitele Ovčáčka Čtveráčka, který snad ani nehraje, ale do postavy se přímo vtěluje.

Představení si ihned našlo spřízněné publikum a zlínský soubor musel z kapacitních důvodů odmítnout hostování ve 40 městech. Všechna představení jsou beznadějně vyprodána. Pražská derniéra se vyprodala do posledního místa za osm minut od otevření předprodeje. Proto se ji tvůrci rozhodli zprostředkovat divákům v 58 kinech řady měst, Kralupy nad Vltavou nevyjímaje.

mar