Swingový večer s Evou Emingerovou

Na vlně jazzu se poveze další hudební pořad mělnického kulturního domu. V rámci tradičních Swingových večerů se ve středu 1. listopadu od 19.30 představí další osobnost tohoto žánru.

Přední jazzová zpěvačka s neobyčejně poutavým hlasem a mimořádným žánrovým přesahem, to je Eva Emingerová-Dostálová. I její stylový záběr je mimořádně široký, od jazzu 20. a 30. let přes dixieland a swing až k interpretaci moderních kompozic.

Po odchodu z profesionálního světa sportu (bývalá reprezentantka ve volejbale) začala Eva zpívat v otcově kapele Dixielandu FVL. V roce 1990 ji pro svůj Swing Band objevil legendární Ferdinand Havlík, s nímž nahrála tři CD – „Swingující Semafor“, „Sjezd swingařů“ a „Swing, swing, swing“. Rovněž vystupovala v řadě v televizních pořadů, a v Českém rozhlase zpívala na živo řadu let. Účinkovala rovněž s Originálním Pražským Synkopickým Orchestrem Pavla Klikara a v divadle Semafor zpívala s Jiřím Suchým. A od roku 2001 vystupuje s kapelou Metropolitan. A v té době začíná spolupracovat s Matěj Benko triem a s Petrem Binderem.

Eva Emingerová se zúčastnila mnoha jazzových festivalů po celé Evropě. Jako stálá členka Steamboat Stompers v roce 2005 zazářila na mezinárodním jazzovém festivalu v San Diegu kam byla další rok pozvána už jako sólistka.V roce 1998 natočila se sólisty Swing bandu F.H. své první sólové CD „Tea for two“ a za dva roky následovalo další pod názvem „Solitude“. Celkem natočila dvě desítky alb z toho pět sólových.

V hudebním sále Masarykova kulturního domu jí doprovodí na kontrabas Dušan Hanzlík, který je stálým návštěvníkům Swingových večerů již dobře známý. U piána zasedne Vláďa Strnad a za bicími bude Branko Križek.

Posluchači se tak opět přesvědčí, že z jejího vystoupení čiší energie, která umí navodit skutečně pohodovou atmosféru.

mar