Mělník chystá tři nové radary

Jeden z nich řidiče zpomalí při příjezdu z Prahy na Mělník a opačně!

Měření rychlosti úsekovými radary je k vidění na stále více místech v celé republice. Výjimkou není ani Mělník a přilehlé obce, které toto opatření zavádějí zejména v úsecích na začátku obce. Sundat nohu z plynu budou nově nuceni řidiči ve Velkém Borku, Liběchově a na Kradlově.

Město Mělník současně provozuje celkem čtyři radary. Tři z nich se nacházejí v ulicích Českolipská, Pražská a Kokořínská. Čtvrtý měří rychlost v Medonosích, kde se po instalaci rapidně snížil počet přestupků, stejně jako u nově vybudovaného radaru v ulici Českolipská. Problém nedodržování rychlosti, při kterém dochází k ohrožení obyvatel se nyní rozhodly řešit i obce Velký Borek a Liběchov, jež požádaly město Mělník o spolupráci. Počátkem roku 2018 by se měl systém měření rychlosti objevit v části obce Skuhrov. Řidiči přijíždějící po silnici 1/16 ze směru Mladá Boleslav často nerespektují značení a do obce vjíždějí ve velice vysokých rychlostech. Stejnému problému by pak mělo zabránit umístění úsekového radaru do obce Liběchov, konkrétně ve směru od Mělníka. Ačkoliv je téměř celá obec limitována rychlostí 30 km/h, město nesouhlasilo s měřením takto nízké rychlosti a radar tak bude u příjezdu do Liběchova kontrolovat nejvyšší povolenou rychlost v obci, tedy 50 km/h.

Výhledově budou muset sundat nohu z plynu i řidiči přijíždějící z Prahy na Mělník. Vzhledem ke stížnostem obyvatel části Kradlov, kteří denně využívají přechod a zastávku bylo místo posouzeno dopravní komisí a v blízké době zde bude umístěn obousměrný radar. Právě v tomto úseku silnice 1/9 se v červnu stala velmi vážná nehoda, při níž bylo zraněno i několik cestujících autobusu linky 369.