Po uzavření mostu J. Straky propojí břehy Labe přívoz

Dojde i k úpravě autobusových linek. Roční uzavírka takzvaného „Starého mostu“ přinese obyvatelům přilehlých obcí značné komplikace v dopravě. Zejména chodcům a cyklistům mířícím do Hořína či Brozánek by mohl usnadnit dostupnost plánovaný přívoz. Spuštění provozu bude možné ale až v letních měsících.

Rozsáhlá rekonstrukce mostu Josefa Straky probíhá dle slov místostarosty Mgr. Milana Schweighstilla dle plánu, až na minimální posuny. „Zatím nedojde k úplné uzavírce v původně slibovaném datu prvního listopadu, a to z důvodu toho, že se čeká na kompletní zprovoznění nového mostu,“ komentuje aktuální situaci a dodává, že ke kompletnímu uzavření by mělo dojít 13. listopadu. Firma zajišťující renovaci odstartuje však své práce již se začátkem nového měsíce.

Žádná s přilehlých obcí dle místostarosty nekontaktovala město za účelem vytvoření náhradní dopravy pro občany, proto si není vědom žádných plánovaných změn. „Nutno dodat, že Brozánky a Hořín nejsou Mělník a starostové těchto obcí nás do této doby neoslovili. Nevidím důvod, proč bychom tedy měli s tímto řešením pracovat na základě rozpočtu města,“ komentuje místostarosta Schweighstill. Dnes se ovšem na facebookových stránkách obce Hořín objevila následující informace:

„Obec Hořín by Vás všechny informovala v rámci uzavření tzv. Starého mostu, že včera došlo k jednání s ČSAD Mělník. Proto Vám mohu sdělit, že v nejbližší době bude podepsána smlouva, kterou bude nahrazen zrušený spoj č. 475 v 7:56 v Hoříně u hospody, jinak ostatní spoje č. 464 a 466 jezdí téměř každou 3/4 hodinu přes Brozánky a Staré Brozánky. Snad budou taková autobusová spojení dostačující pro naše pěší občany v době, kdy nebude možné se dostat na Mělník přes Starý most“

Zprovoznění přívozu je nyní v kompetencích společnosti provozující vyhlídkové plavby lodí. Ta aktuálně ve spolupráci s městem zajišťuje technické požadavky nezbytné k bezpečnému fungování této služby. Pokud se podaří zajistit veškeré náležitosti, začátek provozu bude spuštěn v letních měsících. V květnu a červnu by se jednalo o víkendový provoz, během července a srpna pak o denní pravidelné intervaly.

red

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter