Mělničtí běžkaři opět na dlažbě

Pivo, sněhulák a běžky na dlažebních kostkách mělnického náměstí Míru neodmyslitelně patří k červnové sobotě na Mělníku, a to již 24 let. Každý, kdo si ze sebe umí udělat legraci, zde nesmí chybět. Dne 17.6. si přišli na své běžkaři, zdatní popíječi piva i děti v maskách.

Jako každý rok to byla velká podívaná, na lyžaře čekala spousta záludných úkolů, překážky z větví, pití piva na „ex“ a hod tenisákem do pusy sněhuláka. Nechyběly ani originální masky. Chlapi zazářili jako hokejisté i jako roztomilé baletky. Maskám se nevyhnula satira, jako minulý rok, kdy běžci ztvárnili balisety, na Mělníku známé jako „schweigstillky“. Letos reagovala na současnou politickou situaci skupina běžců v maskách starosty Ctirada Mikeše.

Aleš Kvasnička svou výhrou oslavil zlatý hattrick. Kateřina Švihlová, která běžela za ,,Kájinkovu nemilost“, vybojovala první místo v ženském běhu. Celý večer zakončil Vladimír Mišík & ETC, který svými legendárními texty dojal všechny generace posluchačů.

Celá akce se opět vydařila. Spojením sportu, piva, hudby a zábavy vznikla skvělá atmosféra, která odstartovala kulturní léto na Mělníku. Těšíme se na příští rok!

Výsledková listina: http://vysledky.irontime.cz/results1156/

red