Mělnický klub se stane zastávkou další „šňůry“

Stará Mydlárna opět přivítá tři pořádně „nadupané“ kapely. V sobotu 26. října se totiž stane zastávkou dalšího turné, na němž se představí nová deska. A to od pražské skupiny RESUMÉ, která šíří rock’n’rollovou atmosféru od roku 2014. Album „Mánie“ je i jakýmsi dárkem, či oslavou letošního pětiletého výročí kapely. Tato tříčlenná formace – Jan Bláha, Michal Drbohlav a David Adámek slibuje přímočarost, údernost i melodičnost. Díky několikaletým hráčským zkušenostem všech členů už kapela odehrála bezmála sto koncertů po celé naší vlasti. A kromě této nové desky má ještě na kontě CD „Frankenstein“, 2 EP, několik singlů a šest videoklipů. Samozřejmě jako každé správné turné má i další hosty. Nejinak tomu bude i v tomto případě.

Počátkem roku 2011 se v pražském klubu Vagon setkali členové kapel Skip a A bude hůř za účelem založit novou rockovou kapelu jiného zaměření než dosud hráli. A tak vznikla kapela FakeTown jejíž první koncert se odehrál 10. září 2011 v pražském klubu Vagon. O zde se však projevila obměna členů, která se ustálila v roce 2015 a nyní hraje ve složeni – David Strnad – basa, Jan Večeřa – kytara, za bicími usedá David Pospíšil a vokály obstarává Jakub Špička. V tomto složení nyní vystupuje po české, ale i zahraniční klubové scéně.

A konečně třetí skupina – rock, pop, punk a mladí blázni na pódiu. Tak to je Vypuštěné Koupaliště. Melodické, svižné a chytlavé písně doplněné texty o slečnách, mejdanech a životě jsou přesně to, čím kapela na koncertech baví své publikum. Od svého vzniku v roce 2010, stihla kapela ze Sezemic u Pardubic vydat dvě studiová alba a natočit několik singlů s videoklipy. Oficiální vznik názvu kapely přišel někdy v roce 2009. Nicméně ustálená forma, styl a členové spolu hrají od přesného data, a to 12. prosince 2010, kdy proběhl první společný koncert. Trvalo to ani ne rok, kdy vyšla první deska s názvem „Hra bez pravidel“ Vznik nejaktuálnější desky, ke které byl natočen pilotní klip se stejným názvem jako album, a to „Navždy sví“ z roku 2015. Mezi největší úspěchy kapely patří asi třetí místo na celostátní soutěži kapel Live XT3. V roce 2015 kromě vydání alba přišel do kapely i Lukáš Houdek, kytarista a zpěvák, který s sebou přinesl spoustu nových možností a nápadů. A loni došlo k výměně za bicími kdy za nimi usedl Roman Staněk a letos se opět rozjela po hudebních scénách. Kromě stávajících písní, které dostávají nové aranže, se také rýsuje několik nových „pecek“.

Takže se příznivci této muziky mohou na co těšit….

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter