Mělnický klub se opět rozezní pestrými hudebními žánry

Do Staré Mydlárny se o víkendu zase chystá několik hudebních skupin. V pátek 8. března sem opět zamíří hned dvě skupiny. nejprve se zde opět představí pražská moderně rocková kapela 1ST CHOICE. Tato kapela vystupuje nu hubeních pódiích ji sedmnáctým rokem a proto podobně jako ostatní skupiny si prošla personálními proměnami. To se projevilo i tvorbě jejích nahrávek. První album „Sweet Illuzion“ sice vyšlo hned po roce existence kapely, druhé „Online“ však již o pět let později, a konečně to třetí „Rivers“ vyšlo přesně před dvěma lety. A tak se návštěvníci mohou těšit na repertoár této desky, ale samozřejmě i na další skladby. V současnosti vypadá jejich sestava takto: Hubert Kořínek (zpěv), Martin „Mrazík“ Mrázek (kytara), Jakub „Cubass“ Kapal (baskytara) a Jan „Johnnie“ Martinek (bicí). A podobně jako loni, i letos si sebou vzali další kapelu. Její styl zní skutečně zajímavě. Možno to nazvat hip hop rock… Dreddy Seppsama jsou kapela vyznačující se tvrdými beaty, řízným rapem a neprůstřelným groovem. Kapela vznikla v roce 2015,ve stejné formaci působí dodnes a tvoří jí zpěvák Petr Morch, kytarista Adam Kořínek, basák David Shorf a za bicími sedí Jan Podzimek. Skupina má za sebou i debutové EP s názvem „Pesperverz“.

A v sobotu se zde představí další muzikanti, kteří to zde opět „vymydlí“. Bordo je kapela z Roudnice nad Labem a je výhradně autorská. Dala se dohromady v listopadu 2013, kdy Pavel „Frito“ Červený, frontman kapely Vynález zkázy, oslovil Milana Lauba, frontmana rockového kolektivu Bad, s tím, že by rád založil kapelu akusticky rockového zaměření a pro začátek využil texty a písně ze svých šuplíků. Postupem času do kapely přibyli, a jak to již tak bývá z kapely odešli, další hudebníci a měnilo se i nástrojové složení. V současné sestavě hraje Pavel „Frito“ Červený – akustická kytara, zpěv, dále Milan „Klobouk“ Laub – akusická kytara, elektrická kytara, zpěv, Alena Laub Habertizel – akordeon, zpěv, rytmické nástroje, baskytarista Milan Flamberg“ Majerčík, na flétnu hraje Kateřina Hápová a za bicími usedá Miloš „Řepíč“ Řepa. Kapela za dobu své ještě krátké existence nahrála dvě alba. Nejprve bylo 7. května 2015 v roudnickém klubu Renda pokřtěno CD s názvem „Otisky“, kdy se role kmotrů ujali Ivan Mládek a výtvarník, ilustrátor a autor bookletu Karel Kopic. Ivan také na toto CD nahrál a nazpíval bonusový song „Moje sestra Kate“. A druhé album „Noc plná vlkodlaků“ vzniklo o dva roky později.

Kapela vystupuje po klubech, kulturních zařízeních i letních festivalech a není bez zajímavosti, že se podvakrát zúčastnila již legendární hudební soutěže Porta. A v roce 2015 dokonce zvítězila v divácké kategorii v jejím oblastním kole.

mar