Loni na silnicích na Mělnicku zemřelo deset lidí

Počet obětí dopravních nehod tak byl oproti předchozímu roku o čtyři nižší. Dopravní policie loni na Mělnicku vyšetřovala 706 nehod – oproti roku 2015 jich bylo o 46 méně.

Při dopravních nehodách na Mělnicku v loňském roce bylo těžce zraněno 44 lidí, lehkých zranění policisté napočítali 38. Celková škoda způsobená při dopravních nehodách dosáhla bezmála 48,5 milionu korun a plné čtyři desítky nehod způsobili lidé pod vlivem alkoholu, oznámila mluvčí mělnických policistů Markéta Johnová.

„Mezi nejčastější příčiny patří nesprávný způsob jízdy, kdy se řidič řádně nevěnuje řízení vozidla,“ uvedla Johnová – byl do důvod více než tří stovek nehod. Přes stovku dopravních nehod způsobila nepřiměřená rychlost jízdy, zbývajících 163 nehod podle policejního vyšetřování nezpůsobili řidiči. Šlo například o srážky se zvěří, střety s chodci či technické závady na vozidlech.

Přes 500 dopravních nehod měli podle mluvčí na svědomí řidiči motorových vozidel, na 150 jich způsobila lesní zvěř či domácí zvířectvo. Řidiči nemotorových vozidel mohli za 14 dopravních nehod, chodci jich zavinili sedm.

Mělničtí policisté se podle Johnové budou snažit, aby počet dopravních nehod v regionu klesal i v letošním roce a aby ubylo nehod s vážnými následky na zdraví a životech účastníků silničního provozu. „Doufáme, že svým zodpovědným chováním na silnicích přispějí i samotní řidiči a ostatní účastníci silničního provozu,“ dodala Johnová. 

red