Do mělnického klubu o víkendu zavítá pět kapel

A máme tu opět další víkend, který bude zase pořádně natřískaný. V pátek v rámci své „šňůry“ do Staré Mydlárny dorazí hned tři kapely.

Akce pod názvem „Pop – punk strikes back aneb Úplně normální turné s nejdelším názvem 2017“ je společným projektem tří top pop-punkových spřízněných kapel. Jakýmsi „lídrem“ turné je bezpochyby čáslavská Civilní Obrana, která brázdí české kluby a festivaly více než dvanáct let. Punk-rocková skupina má za sebou stovky koncertů po celé České republice a Slovensku, desítky účinkování na předních českých festivalech jako Votvírák, Sázava Fest, Trutnov Open Air, Přeštěnice Music Festival, Natruc a dalších. Na svém kontě má tři studiová alba a několik samostatných singlů. Kapela vznikla už v roce 2005, kdy si jen pár kamarádů ze Střední průmyslové školy v Čáslavi občas zašlo zahrát na kytary do bývalého skladu Civilní Obrany, odtud tedy její název, ale koncertovat začali až od roku 2007. Takže letos slaví takové jubileum. V současnosti kapela pracuje na novém hudebním materiálu, tour a také celé show.

Druhou kapelou jsou Covers For Lovers. Tato pražská skupina se dávala dohromady rovněž na konci devadesátých let. avšak pravidelně začala koncertovat až od roku 2010. Kapela prochází různými personálními obměnami a zprvu se zaměřovala výhradně na covery známých písní, kterým dávala slušivý punkový zvuk. Před čtyřmi lety však nabrala nový směr a na plné obrátky se vrhla na vlastní tvorbu. Výsledkem bylo první album „Dobrý zprávy“. Avšak za svou poměrně krátkou existenci toho stihla již dost. Česká televize si kapelu vybrala do svého pořadu Dobré ráno kapely. Má zase řadu turné například s kapelou Alkehol nebo Totální nasazení, předskakovali takovým jménům jako jsou Tři sestry nebo Iné kafe a v loňském roce se jí podařilo zvítězit v prestižní soutěži Šance Muzikus. Na svém hudebním kontě mají Covers dvě oficiálně vydaná CD a celkem již osm videoklipů. V mělnickém klubu se již představili v prosinci loňského roku.

A konečně třetí hudební formací je jihočeský Náhodný Výběr. Tato služebně nejmladší kapela vystupuje od roku 2014. V tomto roce vydala své debutové album „Napadla mě melodie“, ke kterému byly natočeny dva videoklipy na písně Romantička a Je to jenom hra. V roce 2016 kapela vydala své druhé CD s názvem „Láskyplní“. Od svého vzniku odehrála přibližně 140 větších i menších koncertů po celé České republice. Na začátku letošního roku vyráží na miniturné s kapelou TommyPoser, a v únoru absolvovala další turné s kapelou Alkehol, která tímto slavila 25 let na scéně. Motto kapely zní: „Baví nás hrát a za svojí tvorbou si stojíme a věříme v ní. Máme své sny a cíle, za kterými si jdeme. Někdy to jde hůř a někdy líp…“

A v sobotu se představí dvě skutečně mladé kapely, které sice hrají krátkou dobu, avšak mají již za sebou docela velký kus muzikantské práce.

Kapela Amberlane byla založena v Kralupech nad Vltavou v roce 2016 zpěvačkou Míšou a kytaristou Martinem. Bezprostředně po založení byl do kapely přizván i kytarista Kusha, který spolu s Martinem účinkoval v několika kapelách. Během chvíle kapelu doplnil i bubeník Jirka a baskytarista Bobr. Kapela začala tvořit první skladby. Bobr kapelu po nějaké době opouští a kapela je obohacena o baskytaristu El Tea, který má mnohaleté zkušenosti s účinkováním v kapelách. Jeho příchodem se kapelní kruh uzavřel a vzniká Amberlane v dnešní podobě. Letos v dubnu měla svůj první koncert a o měsíc později však již její skladba „Dávno vím“ v pořadu Česká desítka na RockZone, kde se následně dva týdny po sobě udržela na druhé příčce, další dva týdny na místě prvním a další týden na místě druhém…

Další skupina vznikla rovněž teprve loni, ale jádro tvoří ostřílení muzikanti. Pražská kapela Rissla se zpěvačkou Romanou Kohoutovou je především pozoruhodná tím, že kombinuje hard rock s vážnou hudbou. V letošním roce kapela nahrává své první EP 2017, které obsahuje výběr pěti písní z repertoáru kapely. Její členové o své tvorbě napsali: „Hrajeme hlavně pro radost z muziky – jako spousta muzikantů. Děláme si ze sebe legraci – na rozdíl od spousty muzikantů a snažíme se muzicírovat tak, aby to bavilo nás a naše posluchače“.

Tak se obecenstvo mělnického klubu může i těšit na rock sem tam okořeněný vážnou hudbou a metalem!

Bedřich Marjanko