FOTBAL: Festival šancí, Libiš zlomila odpor, Kly inkasovaly šestku a další

Z festivalu šancí vytěžily Neratovice jen dva góly, přesto to na vítězství stačilo

Do Neratovic k dalšímu utkání divize B přijela Česká Lípa, od které se čekalo přeci jen víc, než předvedla. Její výkon byl ovšem zklamáním a potvrdil její současné postavení v tabulce.
Neratovičtí šli od prvních minut jasně za třemi body, což potvrdil i jejich neuvěřitelný tlak. Díky němu předváděli šanci za šancí. Už v první minutě našel Ďurinda na malém vápně osamoceného Moravce, ale ten jen Chadrabu v brance hostí nastřelil. Ten mu nedal vyniknout ani ve 13. minutě, kdy jeho hlavičku zlikvidoval. Jenže vyražený míč mohl poslat do branky Moravec, ovšem ten byl faulován a Neratovičtí měli výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem Ďurinda proměnil. Tlak ale neustal a po čtvrt hodině hry Neratovice už zvyšovaly na 2:0, když Škarecký z brejku poslal míč k pravé tyči hostující branky. Diváci tak oprávněně doufali v další góly, ale dokonce poločasu a celý druhý poločas předváděli neratovičtí borci festival v zahazování šancí. A protože se soupeř nezmohl na nic, výsledek z prvního poločasu se nezměnil.

FK Neratovice Byškovice – Česká Lípa 2:0
Branky:
 14. Ďurinda, 29. Škarecký. Rozhodčí: Nehasil, ŽK: Rejman – Lacek, Kýček, Müller, Hodač. Poločas: 2:0.

Ostatní výsledky 12. kola Divize B: Kladno – Meteor Praha 3:1 (2:0), Zn Rakovník – Chomutov 2:3 po pen. (0:1), Hrobce – Úvaly 1:3 (1:2), Český Brod – Velvary 0:1 (0:0), Nový Bor –  Souš 0:1 (0:1), Ostrá – Motorlet Praha 3:2 po pen. (2:1), Hostouň – Louny odloženo.

1. Velvary                                                 12  9  0  2    1  19:8    29
2. Kladno                                                 12  7  2  0    3  24:14  25
3. FK Neratovice Byškovice                   12  7  1  2    2  27:18  25
4. Český Brod                                          12  8  0  0    4  28:13  24
5. Souš                                                    12  6  2  1    3  27:15  23
6. Hostouň                                               11  7  1  0    3  25:13  23
7. Úvaly                                                   12  5  4  0    3  16:16  23
8. Ostrá                                                   12  6  1  2    3  21:13  22
9. Motorlet Praha                                     12  6  0  1    5  26:18  19
10. Chomutov                                            12  4  2  3    3  25:17  19
11. Meteor Praha                                       12  4  1  0    7  24:26  14
12. Louny                                                  11  4  1  0    6  18:20  14
13. Česká Lípa                                          12  3  1  1    7  12:27  12
14. Tn Rakovník                                        12  2  0  3    7  10:21    9
15. Hrobce                                                12  1  0  0  11    8:39    3
16. Nový Bor                                             12  0  0  1  11    5:34    1

Libiš zlomila odpor Klíčan i větru a vybojovala další tři body

Vítězství v Klíčanech je pro každého soupeřem velkým plus, Libiš nevyjímaje. Přestože Klíčany jsou nováčkem soutěže, nejeden soupeř si na nich vylámal zuby. O jejich bojovnosti a houževnatosti se přesvědčila i Libiš, která dokázala strhnout vítězství na svoji stranu až v poslední čtvrthodince zápasu.
Od prvních minut byl k vidění bojovný fotbal, ale více s nepříjemným větrem. I proto oba týmy nemohly kombinovat, jak by si představovaly. Přesto to byli domácí, kteří mohli v první čtvrthodince dvakrát udeřit, ale jejich míč si cestu do branky nenašel. Ovšem s přibývajícím časem se stále více osmělovala i Libiš, šance měli Malák, Šobr a těsně před odchodem se dokonce Malák prosadil a zajistil těsné vedení Libiše.
Po přestávce se ale Klíčany rychle probraly a už v 53. minutě vyrovnaly. Čekalo se, že se Klíčany pokusí strhnout vedení na svoji stranu, ale nakonec to byla Libiš, která dvanáct minut před koncem šla znovu do vedení.  A když dvě minuty před koncem přidala Libiš třetí gól, bylo rozhodnuto.
Libiš si tak připsala venku důležité body, které ji dál drží v boji o prvenství.

TJ Klíčany – Sokol Libiš 1:3
Branky:
 53. Šelicha – 45. Malák,  78. Šenkeřík, 86. Dušek. Rozhodčí: Tvaroh. ŽK: 0 – Šobr, Zajac. Poločas: 0:1.

Ostatní výsledky 12. kola krajského přeboru: Spartak Příbram – Poříčany 6:1 (3:1),  Rejšice – Beroun 1:3 (1:0), Hvozdnice – Nové Strašecí 3:2 po pen. (1:2), Tuchlovice – Slaný 2:0 (1:0), Poříčí n. Sáz. – Lhota 0:3 (0:2), Nespeky – Kutná Hora 2:3 po pen. (0:2), Horky n. Jiz. – Semice 7:1 (4:0).

Body vydolovala jen Pšovka, Kly inkasovaly šestku
Víkendový fotbal v I. A třídě nebyla pro Mělnicko žádná sláva. Pšovka sice u poslední Sázavy vybojovala dva body, ale nedala ani gól. Trefila se však při penaltovém rozstřelu třikrát, což ji po bezbrankové remíze stačilo na druhý bod. Ještě hůře dopadly v Českém Brodě TJ Kly. I ty nedaly žádný gól a naopak jich šest inkasovaly. No a Záryby si z důvodu špatného počasí v Uhlířských Janovicích vůbec nezahrály.
Kavalier Sázava – Pšovka Mělník 0:1 po penaltách
Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: Sedláček, Dušek, Král – Dvorný, Cemper. Poločas: 0:0. Penalty: 2:3.
SK Český Brod B – TJ Kly 6:0
Branky: 8. a 74. Plášil, 43., 51., 83. a 89. Šťastný. Rozhodčí: Drábek. ŽK: Hubáček – Doležal, Kympl, Doubek, Dohnal. Poločas: 2:0.
Uhlířské Janovice – Sokol Záryby odloženo.
Ostatní výsledky 12. kola I. A třídy skupiny B: Vyšehořovice – Mn. Hradiště 3:1 (1:1), Čelákovice – Divišov 5:0 (2:0), Pěčice – Velim 3:2 po pen. (0:0), Luštěnice – Poděbrady 1:4 (0:0), Lysá n. Lab. – Kosmonosy odloženo.

Nelahozeves přišel v Neratovicích o všechny body

Jen šest bodů, taková byla bilance zástupců Mělnicka v 10. kole I. B třídy. V derby v Neratovicích přišel o všechny body Dynamo Nelahozeves, který nezvládl především první poločas. Ten prohrál 0:2 a po přestávce už dokázal jedinou trefou jen snížit, čímž přišel o vedoucí pozici I. B třídy. Neratovice B byly také jediným týmem, který dokázal plně bodovat. Na dva body dosáhli borci TJ Byšice, kteří po remíze 1:1 zvládli penaltový rozstřel. Ten museli absolvovat i hráči Sokola Tišice, když v Mnichově Hradišti uhráli remízu 2:2. V penaltách ale byli úspěšní jen dvakrát, což na další bod nestačilo. Bez bodů tentokrát zůstal Lužec, když prohrál 1:2 v Benátkách nad Jizerou. Ještě hůře dopadl FC Mělník. Ten měl sice proti Staré Boleslavi výhodu domácího prostředí, jenže inkasoval čtyři góly a na další bodový zisk tak mohl zapomenout.

Výsledky 10. kola I. B třídy B: TJ Byšice – Libčice n. Vlt. 2:1 po pen. (0:0) 64. Lauda – 47. Paluka, Dolnobousovský SK – Dobrovice B 4:1 (0:0), Mnich. Hradiště B – Sokol Tišice 3:2 po pen. (2:1) 28. Svoboda, 40. Bajer – 14. a 56. Lauda, FC Mělník –  Stará Boleslav 1:4 (0:1) 85. Blahut – 37. Vodička, 74. Novák, 78. Vodák, 88. Staněk, Benátky n. Jiz. B – AFK Eletis Lužec 2:1 (1:1) 25. a 49. Šahini – 8. Uher, FK Neratovice Byškovice B – Dynamo Nelahozeves 2:1 (2:0) 22. Jína, 26. Ďurinda – 53. Minařík, Holubice – SK Vojkovice 4:0 (0:0).

12. FC Mělník                                     10  3  0  1  6  13:18  10
13. Tišice                                            10  1  0  3  6  11:23    6
14. Mn. Hradiště B                              10  0  2  0  8    9:38    4