ANKETA: Mobilní kluziště na náměstí Míru?

Zastupitelstvo města Mělníka projednávalo dne 11.9.2017 návrh na zapůjčení mobilního kluziště, které mělo po dobu tří měsíců včetně vánočních svátků přinášet radost hlavně mělnickým dětem. Pronájem ledové plochy by Město vyšel na 2 miliony korun, provozní náklady by za tři měsíce činily asi 600 tisíc korun. Vedení Města také uvažovalo o koupi tohoto zařízení za částku 5 milionů korun.

Tento návrh nebyl nakonec schválen, především z ekonomických důvodů.

,,Město dává dotace na zimní stadion, který je otevřený pro veřejnost, proč vytvářet konkurenci tím, že vybudujeme mobilní kluziště na náměstí. To je trochu kontraproduktivní. Tyto peníze bychom mohli investovat do zlepšení našeho zimního stadionu.“ podotkl JUDr. Petr Kowanda (ČSSD).

,,Myslím si, že to nejsou vhodně vynaložené finanční prostředky. 2 miliony 200 tisíc korun si Město nemůže dovolit takto vyhodit, myslím si, že jsou zde daleko potřebnější věci. Rád bych to občanům dopřál, ale za tyto peníze mi to přijde nesmyslné. Tyto peníze nám chybí např. v provozní rezervě Města ” řekl Zbyněk Šnajdr (ANO).

Místostarosta Petr Volf (Mělničané) přiznal: ,,Je to čistě pronájem. Netvrdím, že je to potřebná záležitost, je to nadstandard, který si však můžeme dovolit. Na druhou stranu tyto peníze nikde chybět nebudou, jsou na to kluziště určené a byly na to určené.“

Mgr. Ondřej Tichota upozornil na to, že v Praze, je několik zimních stadionů, a přesto zde mobilní kluziště fungují.

,,Proč jít bruslit na stadion v zimě, když děti i dospělí mohou bruslit venku na vzduchu, v centru Města? Podívejme se na časy, které jsou určeny na zimním stadionu veřejnosti, je hloupost chodit bruslit pozdě večer v 21 hod. Nevím, jak je to naplánováno na tuto sezónu, ale opravdu s tím občani nejsou spokojeni,” sdělil Mgr. Ondřej Tichota (nezávislý).

Obyvatelé města Mělníka však o bruslení ochuzeni nejsou, mohou využívat zimní stadion, kde je každou středu a o víkendech veřejné bruslení.

Zde je náhled rozpisu veřejného bruslení na zimním stadionu na Mělníku na měsíc říjen. V následujících měsících bude rozpis obdobný.

Více informací sleduje na http://zimnistadionmelnik.cz/verejne-brusleni/

 

Zde je anketa, ve které hlasovali čtenáři na webu www.melnicko.cz: