Do Lobče se opět sjedou veteráni

Již posedmnácté se zde uskuteční „Veteránské rojení“ spojené se setkáním anglických vozů na zámku. Letošní 17. ročník má podtitul „Jak znáte Kokořínsko…“, kdy se účastníci pustí se svými veterány po známých, ale hlavně po méně známých silnicích. Kam, to bude opět překvapení, neboť se tradičně pojede podle slepého itineráře.

V sobotu 9. června dopoledne se na nádvoří uskuteční výstava přihlášených automobilů i motocyklů spojená s diváckou soutěží. Bude se hodnotit nekrásnější automobil i motocykl a rovněž dobový oblek. K dobré náladě přispěje jazzová a dixielandová kapela, která podbarví zdejší atmosféru. A o půl hodině po dvanácté odstartuje zmíněný orientační závod po místech známých a zejména neznámých malebného Kokořínska.

Po skončení bude vyhlášení vítězů a následovat bude promítání filmů s automobilovou tématikou prostoru bývalé kovárny ve dvoře zámku a fungovat bude venkovní „Koktejlový Beach-Bar“ s výběrem mnoha koktejlů.

Vše vyvrcholí ve 20 hodin koncertem cover-rockové kapely V-ROCK, která zde loni slavila velký úspěch.

A neděle již bude netradičně zcela odpočinková. Tentokrát jízdu do vrchu pořadatelé letos museli odložit na pozdější termín, o němž však budu zájemci včas informováni. Nabízí se tak možnost si jen tak vyrazit za krásami zdejšího kraje.

mar