Libiš vstup do jara nezvládla, derby na Pšovce jednoznačně pro Kly

Fotbalové jaro má za sebou svoji premiéru. Ta se však v divizi odehrála bez Neratovic, které měly v divizi hostit o záchranu bojující Tatran Rakovník. Jenže kvůli nezpůsobilému terénu bylo utkání odloženo na 11. duben. Jarní premiéru si tak Neratovice odbudou tuto neděle na Meteoru Praha.
V krajském přeboru měla výhodu domácího prostředí Libiš, která hostila ze spodní části tabulky Nespeky. Libiš tak byla doma favoritem, ale své příznivce hodně zklamala. Nespeky začaly aktivněji, vyrovnat hru se Libiši podařilo až v poslední čtvrt hodině prvního poločasu. Ve druhém poločase měla dokonce Libiš i momenty, které ji mohly poslat do vedení, jenže deset minut před koncem byl nespecký útočník ve vápně faulován a nařízenou penaltu Burian proměnil. Libiš v závěru sice vrhla vše do útoku, vytvořila si řadu nebezpečných šancí, ale brankář Nespek byl neprůstřelný. Na první jarní body si tak musí Libiš počkat minimálně do soboty, kdy bude hostem vedoucích Horek nad Jizerou.
V I. A třídě se do úvodních jarních bojů zapojily všechny tři týmy z Mělnicka. Pozornost byla upřena do Mělníka, kde v derby hostila Pšovka TJ Kly. Pšovka si se soupeřem viditelně nebyla schopna poradit, už v poločase prohrávala 0:2. Po přestávce se sice snažila ještě s výsledkem něco provést, ale místo toho inkasovala potřetí. Podstatně těžší úlohu měl Sokol Záryby. Pokusit o zázrak se chtěl u třetích Poděbrad a Záryby nezačaly špatně. V poločase drželi remízu 1:1 a naděje na bodový zisk stále žila. Jenže úvod a závěr druhého poločasu Záryby nezvládly. Nejdříve inkasovaly druhý gól už ve 49. minutě, a když se snažily o vyrovnání, přišla další rána v 89. minutě. Přesto Záryby podaly v Poděbradech velmi solidní výkon, i když bez bodového efektu.
STŘEDOČESKÝ PŘEBOR
Sokol Libiš – Sokol Nespeky 0:1
Branka:
81. Burian (pok.kop). Rozhodčí: Svoboda. ŽK: Stejskal, Malák, Šenkeřík, Pešek, Stibora – Krejza, Pešta. Poločas: 0:0.
Ostatní výsledky 16. kola: Rejšice – Klíčany 0:2 (0:2), Beroun – Sp. Příbram 2:0 (1:0), Nové Strašecí – Poříčí n. Sáz. 1:3 (0:1), Poříčany – Semice 4:3 po pen. (1:1). Utkání Lhota –  Kutná Hora, Hvozdnice – Tuchlovice a Slaný – Horky n. Jiz. byla odložena.

FK Pšovka Mělník – TJ Kly 0:3
Branky: 10. Mihalík, 39. Studený, 86. Šmíd. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: Grabmüller, Beneš – Mihalík. Poločas: 0:2.
Bohemia Poděbrady – TJ Záryby 3:1
Branky: 2. a 89. Peterka, 49. Javorek –  15. Vytlačil. Rozhodčí: Martin Vlk. ŽK: Nedorost – Vytlačil, Soukup, Valentin. Poločas: 1:1.
Ostatní výsledky 16. kola: Kosmonosy – Sázava 4:0 (1:0), Divišov – Uhl. Janovice 2:1 (1:0), Velim –  Luštěnice 3:0 (2:0). Utkání Pěčice –  Vyšehořovice, Lysá n. Lab. – Čelákovice, Mn. Hradiště – Český Brod B byla odložena.
  1. Vyšehořovice                          15  10  2  1    2  36:17   35
2. Poděbrady                              16  10  1  0    5  41:23   32
3. Pěčice                                     15    8  3  1    3  34:21   31
4. TJ Kly                                     16  10  0  1    5  38:27   31
  5. Kosmonosy                             16    7  3  0    6  39:26   27
6. Divišov                                     16    8  0  1    7  25:31   25
7. Český Brod B                         15    7  0  3    5  31:25   24
8. Lysá n. Lab.                            15    7  1  1    6  29:23   24