Lenka Filipová zamíří do kralupské Vltavy

A představí zde i své nové album. Lenka Filipová je na české a slovenské kulturní scéně značkou hudební kvality, úspěchu, ale i neobyčejné lidské skromnosti. Po studiích na pražské konzervatoři zamířila do Paříže kde na Mezinárodní hudební akademii absolvovala obor klasická kytara. Právě i Francie ovlivnila její hudební tvorbu zvláště v oblasti šansonu. Koncertovala ve většině zemích Evropy, v Japonsku, USA, Kanadě a Austrálii, získala Grand Prix na kytarovém festivalu v Nizozemských Antilách a českou Cenu Grammy. Podnikla koncertní turné s Francisem Cabrelem a byla hudebním hostem koncertu Céline Dion při jejím turné v Čechách. Hovoří plynně rusky, francouzsky a anglicky což se rovněž pozitivně odráží v její umělecké tvorbě. Její koncerty jsou plné emocí a virtuózních muzikantských výkonů i nekonečná energie. Má za sebou více jak dvě desítky alb různých stylových žánrů. Většina z nich byla oceněna jako zlatá nebo platinová. Působí také jako autorka hudby a řada jejích skladeb se stala velkými a trvalými hity.

Po patnácti letech přichází tato zpěvačka a kytaristka s novým studiovým albem „Oppidum“ kde oživuje příběhy z keltské minulosti. Tyto čarokrásné melodie, všudypřítomný nádech tajemné keltské kultury a uhrančivá interpretace jistě zaujmou milovníky této kulturní oblasti a určitě vytvoří tu správnou atmosféru.

Ta se však určitě vytvoří v pondělí 28. ledna od 19 hodin v kulturním domě Vltava. Kromě písní z výše uvedeného alba bude totiž tento koncert věnovaný celé řadě úprav věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, zazní úpravy lidových písní či šansonu a samozřejmě i největší hity této skvělé hudebnice.

mar