Legendární Tři sestry vystoupí i v Hoštce

Tři sestry jsou dnes českou legendou, která se stále stejným nadšením už více než třicet let objíždí českou kotlinu. Původně hrála punk, později však inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punkrock, občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec. Někdy se styl této kapely označuje také jako pubrock pro její texty s hospodskou tématikou.

Kapela Tři sestry vznikla v roce 1985 v tehdy kultovním hostinci Na Staré Kovárně v pražském Braníku. Záhy začalo seskupení koncertovat po klubech a kulturních zařízeních a v roce 1990 vydalo své debutové – z dnešního pohledu již legendární – album „Na Kovárně, to je nářez“. Od té doby pak plodný soubor publikoval více než dvě desítky alb. V roce 2011 byly Tři sestry uvedeny do Beatové síně slávy.

V pátek 12.května odstartovala svoje tradiční letní Radegast tour 2017 v jehož rámci až do září navštíví 21 open-air areálů Čech a Moravy. Návštěvníci těchto koncertů se mohou těšit na velkolepou pódiovou show kde se představí zcela nový play list, v němž kapela vyměnila více než třetinu písní. V areálech se tudíž rozezní dlouho neslyšené písně z alb „Na Kovárně to je nářez“ či „Lihová škola umění“. Ale samozřejmě zazní i tradiční písně jako je „Zelená“, „Mexiko“ či „Modlitba pro partu“. Ani letos nebude chybět výčep Radegast přímo na podiu, z kterého budou občerstvováni samotní hudebníci i návštěvníci v prvních řadách. A celý koncert vyvrcholí „vzrušujícím striptýzem“!

Jednou z těchto zastávek bude i areál letního kina v Hoštce kde si to vše mohou fanouškové této legendární kapely užít v pátek 30. června v 18 hodin a přesvědčit se o slovech lídra Tří sester Lou Fanánka Hagena: „Pořád nás hraní baví a těšíme se na každý další koncert, na naše fanoušky, na nové písničky.”

mar

TŘI SESTRY Foto: archiv autora