Koncert Vladivojny & 4Trio přinese skvělý zážitek

Kavárna kina v Brandýse nad Labem přivítá v sobotu 17. listopadu od 20 hodin skutečně výjimečné muzikanty. Vladivojna La Chia je česká skladatelka, zpěvačka, textařka a také výtvarnice. Kromě muziky se totiž věnuje malbě, kresbě, ilustraci i komiksu a má tak za sebou celou řadu samostatných výstav. Avšak i její cesta k hudbě byla velmi zajímavá, neboť s ní začala velmi brzy, když v devíti letech založila se svým kamarádem kapelu, ve které zpívala a psala texty. Ve čtrnácti už začala zpívat jako sólová zpěvačka v ostravských punkových kapelách. Známou se stala jako členka ostravské kapely Banana. Další významnou aktivitou je skládání filmové, televizní a divadelní hudby. Nikoli náhodou jí proto v roce 2011 oslovil režisér Jan Hřebejk aby k jeho snímku „Nevinnost“ složila hudbu, za níž byla posléze nominovaná na Českého lva a Ceny české filmové kritiky. V roce 2013 také složila hudbu ke třem divadelním představením Divadla Rokoko a o rok později opět navázala hudební spolupráci s Jasnem Hřebejkem pro jeho seriál na HBO „Až po uši“. Dosud posledním počinem související s filmovou tvorbou je hudba k filmu režisérky Marty Novákové „8 Hlav šílenství“ o ruské básnířce Anně Barkovové, která značnou část života strávila v Gulagu a kde se v hlavní roli představila Aneta Langerová. Ta spolu s dalšími muzikanty jako například Lenka Dusilová či Lucie Bílá se coby host podílela na stejnojmenné desce. Jinak Vladivojna má za sebou dalších pět sólových alb k nimž samozřejmě musíme přičíst nahrávky kapel v nichž působila.

Křest toho posledního alba se uskutečnil přesně před rokem, 15. listopadu, a byl i premiérou nové koncertní prezentace její inovované doprovodné hudební sestavy označované jako 4Trio. To tvoří brilantní kytarista Aleš Bajger, výrazná violoncellistka Terezie Kovalová, šansonová zpěvačka Sylvie Bee a za bicími sedí Luboš Pavlík. Tato formace hraje dynamickou hudbu, v níž se snoubí křehká intimita s temperamentem a místy až brutální divokostí. To vše za výhradního doprovodu akustických nástrojů.

Pro podzimní klubovou sezónu a celý další nadcházející rok 2019 Vladivojna přichystala nový program, který se skládá z toho nejlepšího, co vydala od roku 2009. Do popředí se tak oproti temnějším skladbám z výše uvedeného posledního alba dostanou veselejší písně, které ještě v koncertním repertoáru nezazněly nebo budou zcela nově provedené.

Návštěvníci i tohoto koncertu se tak mohou těšit na pestrou a zábavnou směsici hudby.

mar