„Láska je láska, ale řízek je řízek“

Tak zní motto hry „Vzpoura nevěst“ autorské dvojice Janky Ryšánek Schmiedtové a Michaely Doleželové, která se ujala i režie, jenž zamíří do neratovického Společenského domu. A to ve čtvrtek 17. února od 19 hodin.

Vítejte v agentuře Beremese.cz – tradice, profesionalita, pozitivní reference! Budete-li se vdávat, nesmíte zapomenout na nic důležitého: sladit kytici s kravatou ženicha, objednat koláčky a hlavně získat duševní klid a vyrovnanost. … svatba je jedním z nejdůležitějších dnů člověka, především pak ženy. Na svatbu je třeba zhubnout, vybrat správné šaty, které budou ladit se daným odstínem celého dne, zvolit správnou hudbu, sestavit seznam hostů i vhodné menu… Ale především je nutné si uvědomit, zda „ten jediný“ je právě tím jediným…

Takže pět žen ve věku od 19 do 70 let a jeden muž se sejdou v této svatební agentuře, aby se pod drsným vedením Dr. Zapletalové připravili na svůj velký „Den D“ a stali se tou nejlepší nevěstou. Jejich touhy, očekávání a životní osudy vytvářejí vynikající platformu pro bláznivou, dojemnou i lehce ironickou komedii na téma žena x muž, manželství x svoboda. V představení zazní mnohé české hity.

Že se jedná o zcela ryzí „ženskou záležitost“ hovoří kromě autorek a režie i obsazení. A to je opravdu skvělé. Divákům se představí známé tváře jako Zuzana Slavíková, Kateřina Macháčková, Daniela Šinkorová, Lída Rašilovová, Miluše Bittnerová, Michaela Sejnová a jako jediný mužský zástupce Richard Trsťan.

Co k tomu ještě dodat. Diváky čeká skutečně skvělý večer se stejně skvělými umělci.

mar