Kateřina Valachová navštívila seniory, fandila při fotbale i rytířům a hodnotila nejlepší guláš

Hned několika středočeských akcí se během soboty zúčastnila Kateřina Valachová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy v letech 2015 až 2017 a dvojka na středočeské kandidátce ČSSD do říjnových voleb. 

Dopoledne se v Mělníku seznámila se každodenním životem v Senior-Komplexu. Povídala si se zdejšími obyvateli i zdravotními sestřičkami a pečovatelkami. Odsud se přemístila na sraz veteránů v Beach Parku Mlékojedy.

„Ta velká americká auta vlastně člověk zná jen z filmů a mnohdy si jejich reálnou velikost nepředstaví. Určitě budou mít problém na zúžené D1,“ glosovala Kateřina Valachová spolu s návštěvníky naleštěný Buick či pravý americký Mustang. Mezi návštěvníky byla řada rodin s dětmi. A ačkoliv jsou prázdniny, využila bývalá ministryně čas k debatě s nimi o vzdělávání a jejich zkušenostech v mateřských a základních školách.

Odpoledne v Tišicích se pak neslo ve znamení fotbalového turnaje o pohár pana starosty Pavla Končela. Kateřina Valachová držela pěsti místnímu mužstvu.

I na další akci si mohla vybrat, komu fandit. A to při bitvě rytířů Mělnických v Hořínském parku. Atmosféra zdejšího parkového areálu s kulisou zámku i zbudovaného vojenského ležení perfektně dotvářela skvělou atmosféru akce. Vedle návštěvníků akce se pohybovali i středověce odění rytíři, obchodníci či úžasní chovatelé dravců, jejichž okřídlení svěřenci si mnohdy zahráli i ve filmových pohádkách či hororech.

Poslední zastávka byla ve Zdibech, kde se degustovalo celkem 11 soutěžních gulášů při 3. Zdibském kotlíku. Ochutnávku si Kateřina Valachová pochopitelně nenechala ujít. A to nejen proto, že o nejlepším guláši musela rozhodovat jako jedna z porotkyň. V porotě mimochodem seděla se slovenskou moderátorkou Zuzanou Belohorcovou a také s autorkou populárních kuchařek Janou Florentýnou Zatloukalovou. Atmosféra ve Zdibech byla skvělá a areál místního sportoviště po slavnostním předání cen ještě poté žil tradiční vesnickou zábavou.