Katastrofa! Mužstva z Mělnicka zůstala bez bodu a nevstřelila ani gól

Úvod nové sezony fotbalové I. A třídy zástupcům Mělnicka příliš nepřeje. Ve druhém kole se všichni tři naši zástupci vydali za soupeři na jejich stadiony a všichni dopadly katastrofálně. Ani jeden nebodoval a dokonce všechny naše týmy nevstřelily ani gól.
Nejhůře dopadla Pšovka Mělník, která byla hostem nováčka Sokola Pěčice. Už v 15. minutě poprvé inkasovala, ovšem dalších více jak půl hodiny byla domácím vyrovnaným soupeřem. Jenže hned po přestávce začala vyrábět příliš chyb v obraně a od 48. minuty během patnácti minut Pšovka třikrát inkasovala a o výsledku bylo rozhodnuto. Ani v závěrečných minutách se ji nepodařilo vstřelit čestný úspěch, naopak v 72. minutě inkasovala popáté.
Sokol Záryby cestoval za soupeřem do Divišova. Na ten měl dobré vzpomínky, na podzim minulé sezony tam Záryby vyhrály 4:2, a tak se doufalo, že se znovu vrátí se solidním výsledkem. Dlouho to i tak vypadalo, Záryby rozhodně bez šancí nebyly, jenže ve 41. minutě byl šťastnější Divišov, který gólem do šatny vedl 1:0. Do druhého poločasu vstoupily lépe Záryby, které měly více ze hry a v obraně domácím solidně zatápěly. Jenže buď jim uhlídal branku golman, nebo obránci dokázali míč v poslední chvíli vyhlavičkovat z brankové čáry. Zlom přišel mezi 60. a 66. minutou, kdy Záryby dvakrát inkasovaly. To je natolik zlomilo, že se do konce neprobraly ani k vstřelení čestného úspěchu.
Vstup do nové sezony se zatím nevydařil nováčkovi soutěže TJ Kly. I ten cestoval k soupeři a měl z trojice našich zástupců toho nejtěžšího. Nejeden tým se přesvědčil, že body z Poděbrad se snadno nevozí. Kelští borci se však snažili od počátku hrát ze zajištěné obrany a až do 24. minuty se jim to dařilo. Jenže v následujících pěti minutách přišly chyby a dva góly ve vlastní síti. Ani ve druhém  poločase se jim výsledek nepodařilo aspoň korigovat, naopak domácí Poděbrady v 83. minutě uzavřely účet třetím gólem. Snad dojde k probuzení v následujícím týdnu, kdy Kly  v sobotu v 10:15 hostí překvapivě vedoucí Divišov.
Divišov – TJ Záryby 3:0
Branky:
 41. Pekárek, 60. Janovský, 66. Vávra. Rozhodčí: Šefara. ŽK: Hanuš, Pekárek – Vytlačil, Strýček, Valentin, Mikšovský. Poločas: 1:0.
Pěčice – FK Pšovka Mělník 5:0
Branky:
 15. a 72. Valenta, 48. a 63. Hubač, 50. Kořínek. Rozhodčí: Hes. ŽK: Král, Kiceluk – Grabmüller. ČK:Hnízdil (Pšovka). Poločas: 1:0.
Poděbrady – TJ Kly 3:0
Branky:
 24. a 28. Frejlach, 83. Kubánek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: Frejlach – Viskup, Miřatský, Studený. Poločas:2:0.
Ostatní výsledky 2. kola I. A třídy B: Vyšehořovice – Čelákovice 2:1 po penaltách (0:1), Kosmonosy – Český Brod B 4:5 (1:4), Mnichovohradištský SK – Uhlířské Janovice 3:2 (1:0), Velim – Sázava 2:3 (0:2), Lysá n. Lab. – Luštěnice 2:1 (0:0).
  1. Divišov                      2  2  0  0  0  5:1  6
2. Mn. Hradiště             2  2  0  0  0  4:2  6
3. Pěčice                       2  1  1  0  0  6:1  5
4. Čelákovice                2  1  0  1  0  6:3  4
5. Kosmonosy               2  1  0  0  1  8:6  3
6. Poděbrady                2  1  0  0  1  4:3  3
7. Český Brod B           2  1  0  0  1  5:5  3
8. Luštěnice                  2  1  0  0  1  3:3  3