Mšenská padesátka slaví čtyřicátiny

Každoročně, vždy na konci srpna, se ve Mšeně scházejí příznivci dálkových pochodů. Koná se tu již tradiční turistická akce – Mšenská padesátka. U zrodu myšlenky založit dálkový pochod byl František Vitouš, tehdejší vedoucí Kulturního a společenského střediska ve Mšeně. S partou několika nadšenců byl v čele organizátorů tohoto pochodu až do svého odchodu ze tohoto světa. Avšak i poté zásluhou jeho organizačního výboru se pochod pořádal zcela pravidelně a mezi pochodníky, kterých se každoročně při poslední srpnové neděli do Mšena sejdou více než dvě stovky, se stal pojmem. Pořadatelé se snaží v určitých intervalech vybírat nové trasy z bohaté nabídky, kterou jim poskytuje členité okolí, protkané velkým množstvím dobře značených turistických cest i cyklostezek.

A letos se účastníci postaví na start již po čtyřicáté! Poslední srpnovou neděli, přesně 27. srpna, se vyznavači pěší turistiky i cykloturistiky opět sejdou na mšenském koupališti, aby završili čtvrtou desítku této oblíbené turistické akce. Začátek účastnické prezence byl stanoven na 7. hodinu, zájemci o kratší trasy mohou dostavit i o něcol později.

Jelikož to bude jubileum, tak pořadatelé z TJ Sokol Mšeno připravili několik novinek. Především nachystali několik zbrusu nových pěších i cyklotras. Jednou z nich bude i 1. ročník běžeckého závodu s názvem Kokořínské roklinky. Aby vyhověli těm zdatným běžcům, tak je pro ně vytýčená delší trať 28 kilometrů, která jistě dokonale prověří jejich fyzické schopnosti. Mapku už mohou zájemci nalézt na webu města, pod odkazem „Mšenská padesátka.“

Napřesrok se uvažuje o zařazení tohoto nového závodu do seriálu běžeckých akcí, které pořádají mšenští sokolové v průběhu celého roku.

Jelikož se jedná o jubilejní ročník, tak kromě tradičního účastnického listu obdrží turisté, kteří dokončí vybrané trasy, dřevěnou turistickou známku s logem a samozřejmě ročníkem pochodu.

mar