Literární klub „Pegas“ informuje

Prázdniny se pomalu blíží ke konci, a já bych vás ráda, vážení a milí čtenáři, seznámila s podzimními aktivitami mělnického literárního klubu „Pegas“.

V úterý 12. září se sejde soutěžní porota letošního ročníku literární soutěže „Mělnický Pegas“, aby stanovila vítěze v jednotlivých soutěžních kategoriích. Její členové pak budou mít měsíc na to, aby z oceněných prací sestavili sborník, který se bude nabízet – spolu s dalšími tisky „Pegasu“ – na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže.

To se uskuteční v sobotu 14. října od 10.00 hodin v Masarykově kulturním domě v Mělníku. Jeho součástí bude kulturní program, slovo předsedy poroty, recitace oceněných veršů a samotné předávání cen, diplomů a čestných uznání. V rámci programu se také bude konat křest literárního sborníku, který klub vydal k 30. výročí svého založení.

V pondělí 2. října tohoto roku se ve 14.00 hodin uskuteční v Centru seniorů Mělník slavnostní vernisáž výstavy básní členů mělnického literárního klubu „Pegas“ a fotografií mělnického fotografa pana Ladislava Záruby. Součástí vernisáže výstavy bude i autorské čtení členů mělnického literárního sdružení.

V úterý 7. listopadu v 17.00 hodin se můžeme těšit na pravidelné autorské čtení členů klubu v Masarykově kulturním domě v Mělníku. Host pro autorské čtení je zatím ještě v jednání, nechte se překvapit. A konečně – poslední podzimní autorské čtení členů „Pegasu“ se uskuteční na mělnické evangelické faře ve středu 8. listopadu tohoto roku od 16.00 hodin odpoledne.

-jč-