Kandidát do zastupitelstva Mělníka Josef Beneš se představuje

Narodil jsem se před více než padesáti lety v MĚLNÍKU, kde žiji a pracuji do dnes. Miluji náš kraj a naše město, nedovedu si představit žít na jiném místě. Na procházkách po kouzelné přírodě Kokořínska s naším retrívrem rád čerpám životní energii. Jsem absolventem strojní průmyslové školy v Praze. Od mládí mě zajímala technika, technologie výroby, novodobá historie a zvláště auta, kterým jsem věrný do dnes.

Mojí první živností byla autodoprava a rád na ty časy po devadesátém roce vzpomínám. Občanská volnost v té době a nadšení lidí dělat věci správně, se zapomenout nedá. Mojí další živností byl prodej pneumatik, nejprve na nákladní vozidla, který jsem později rozšířil na nákladní pneuservis. Odtud bylo jen krok k pneuservisu na osobní auta, dodávky, motocykly a zemědělské stroje. Zákazníci byli spokojeni a zároveň rostla poptávka po údržbě a opravách automobilů. Proto jsem se před několika lety rozhodl na rozšíření mojí firmy na autoservis. Cesta to byla poměrně složitá, finance na budovy a technologie, výstavba za provozu a v neposlední řadě hledání těch správných zaměstnanců, mě stály mnoho úsilí.

V mnohém nám pomohla i moje mateřská autoservisní síť Firststop, jejímž jsem dlouholetým členem a zároveň členem jejího výboru v ČR. V servisování aut se nám daří, moje živnost je v současné době v tomto oboru jedna z největších ve Středočeském kraji. Za léta v podnikání jsem získal mnoho zkušeností v jednání s lidmi i firmami a ty jsem se rozhodl dát k dispozici ČSSD, která je mi v současné době názorově nejbližší. Je pro mě důležité i to, že se jedná o tradiční stranu s historickými kořeny a jasnou vizí do budoucna. V našem městě je mnoho věcí, které je potřeba změnit. Osobně mě nejvíce vadí nekoncepčnost v dopravě, nedostatek parkovacích míst v centru, pro dopravu uzavřená ulice K Mostu a v neposlední řadě úroveň zdravotní péče v naší nemocnici, která podle mých osobních zkušeností, ani zdaleka neodpovídá potřebám našich občanů.

Jako největší problém současnosti vnímám plánovanou výstavbu spalovny odpadů, jelikož nám zhorší ovzduší, sníží kvalitu života a v neposlední řadě také hodnotu nemovitostí a zemědělské půdy v našem krásném městě a okolí. Volit do vedení města bychom měli lidi s minulostí, schopné a s jasnými názory. Osobnosti, o kterých víme, že jim naše město a jeho prosperita bližší, než úplatky a pobídky od nadnárodních korporací.

Pro mě je takovou osobností náš předseda Petr Kowanda, člověk, který je pravým patriotem a blaho našeho města je u něj na prvním místě. Zkrátka nejenom mluví, ale maká v prospěch našeho města, v prospěch nás všech.

Na závěr přeji našemu městu, nám všem, prosperitu. Tedy slušné, zkušené pracovité a hlavně neúplatné představitele v jeho vedení.

Josef Beneš