Jezdecký víkend ve Dřísech

Dřísy o víkendu žily jízdou na koních. V sobotu byla na programu Hubertova jízda, v neděli jezdecká akademie.

Na startu Hubertovy jízdy se seřadilo 28 jezdců na koních, kteří po tradičním dekorování a přípitku vyjeli pod vedením Lucie Krejčové na dvouhodinovou vyjížďku, aby vzdali hold uplynulé jezdecké sezoně. Po návratu bylo na programu opékání buřtů a volná zábava. Dojmy z příjemné stráveného dopoledne si vyprávěli účastníci včetně pětice dětských jezdců.

hubert-a-akademie-osaka

Právě dětem byl v Dřísech určen program následujího dne – uskutečnil se zde již pátý ročník jezdecké akademie dětí z jezdeckého oddílu Sokol Přívory pod vedením trenéra Lumíra Šebesty.

Nástup 18 účastníků ve věku od šesti do 15 let sledovala stovka diváků. Program opět začal představením jezdců a jejich dekorováním, poté mohli přihlížející sledovat výkony účastníků od těch nejmenších až po nejzkušenější ve vyšších věkových kategoriích. Ti se se svými koňmi předvedli ve skokové řadě a následném parkúru o pěti skocích.

„Všichni zúčastnění se i přes nezbytnou trému zhostili svého úkolu na výbornou,“ řekl trenér Lumír Šebesta.  Maminky cvičenců připravily občerstvení a všichni zúčastnění strávili příjemné dopoledne. „Zvláštní poděkování si zaslouží i pan Michal Zámorský z Přívor, který, ač sám nekoňák, vždy dodá na jezdeckou akademii perfektní květinovou výzdobu. Již teď se těšíme na další ročník,“ dodal Šebesta.

red