Hasiči se sejdou pod horou Říp

A to přímo symbolicky 28. října kdy oslavíme 101. výročí vyhlášení samostatné Československé republiky. Na úpatí památné hory se tak uskutečni „První setkání hasičů pod Řípem“. A bude to skutečně velmi zajímavé. Návštěvníci si budou moci prohlédnout historickou techniku jako například koněspřežku hasičů z Libkovic a Citova, tak i tu současnou. Samozřejmě nebudou chybět ukázky zdatnosti, umu a především profesionality hasičských sborů. K tak významné akci nebude chybět i pořádná hudební kulisa. O tu se postará Velký dechový orchestr Masarykova kulturního domu v Mělníku pod taktovkou Josefa Šebesty, jenž bude vyhrávat již před polednem při slavnostním aktu u sochy praotce Čecha v Roudnici nad Labem. A posléze bude doprovázet slavnostní průvod na místo setkaní,

kde zahraje československou statni hymnu a po uvítání starostou města Roudnice nad Labem uvede další skladby. Ty už však budou patřit k pestrému programu, v němž budou mimo jiné i ukázky mladých z Vědomic a Tuhaně.

Samozřejmě chybět nebude občerstvení v podobě různých produktů a také něco pro zahřátí. A to rovněž i v podobě ochutnávky produktů Fernet Stock což určitě také přispěje k dobré pohodě.

mar