Florbalový klub Floor Maniacs Mělník boduje

Dobře rozjetou sezonu mají všechny mělnické florbalové týmy, muži A obzvlášť. Po čtvrtém kole soutěže bez ztráty bodu zakotvili na prvním místě tabulky.

V zápasech s týmy TJ Kyje a FBC Jeleni Unhošť mělničtí florbaloví „maniaci“ zvítězili – v prvním v poměru 6:3, ve druhém 7:4. „V obou zápasech se projevila dobrá fyzická kondice, velká bojovnost a větší touha po vítězství,“ řekl předseda týmu Floor Maniacs Mělník Svatopluk Čech.

florbal

Mladší žáci sice ve své skupině těsně prohráli dvě utkáni s týmy Jesenice (1:3) a SK Alien Nation Dobřichovice (2:3), nakonec si však spravili chuť vítězstvím 8:1 nad FBC Unhošť. „Rozvoj mládeže je pro náš klub prioritou, proto je potěšující, že se rozrůstá zejména tato kategorie. U dětí klademe důraz na všeobecné pohybové dovednosti, radost ze hry a disciplínu,“ konstatoval Čech.

Dětí narozených v letech 2004  a 2005 tak již v klubu hrají dvě desítky, rozšiřuje se i kategorie elévů (ročníky 2006 a 2007), jejíž hráči budou do soutěže České florbalové unie přihlášeni v příštím roce.

V minulém týdnu podle Čecha zabodovaly i ženy. „Nejprve sice prohrály s týmem Cirkus Praha 1:12, ale pak po zlepšeném výkonu smetly FBC Penguins Praha v poměru 12:2. Ženy se rozkoukaly v soutěži a postupně se prokousávají silnou konkurencí na vyšší místa v tabulce,“ dodal Čech.

Mělničtí florbalisté trénují dvakrát týdně – v halách Střední průmyslové školy stavební Mělník a v hale v Dolních Beřkovicích; počítají také s budoucím využitím dokončované haly Gymnázia Jana Palacha Mělník, a to nejen k tréninkům, ale i k pořádání soutěžních zápasů. Tréninky jsou zaměřeny na fyzickou zdatnost hráčů i na jejich technické dovednosti, především na práci s míčkem a střelbu.

dd