Festival Art Jam se již podruhé představí v mělnické galérii

Druhý ročník festivalu všestrannosti v umění proběhne v mělnické Galérii Ve Věži.

Tak jako v loňském roce hosty této akce budou hudebníci, pro něž není hudba jediným tvůrčím proudem. Kromě ní se zabývají i dalšími aktivitami jsou například divadlo, malba, sochařství, scénografie, literární tvorba, dramaturgie či režie. Téma navazuje na koncepční přesah výstavního programu galerie Ve Věži, která se často zaměřuje právě na umělce, jejichž tvorba je rozvrstvena do různých uměleckých odvětví. Z výtvarné oblasti se zde představili svojí tvorbu například Jaroslav Svoboda výstavou: „Opadalo listí zrezivěly plechy“, dále David Cajthaml: „Co je po konci…?,“ Milli Janatková: „Z malostranského dvora na Šumavu“, Petr Nikl: „Automatické kresby“ a konečně Silvia Gajdošíková-Belis se svojí expozicí „Obrazy zpod kůry“.

A kdo se představí na festivalu letos? Osobitý český písničkář, harmonikář, spisovatel, herec a režisér Václav Koubek. Mělničtí jej znají i z jeho vystoupení na náměstí Míru v rámci Mělnického kulturního léta či v klubu Stará Mydlárna. Dále zahrtaje maďarská sólová houslistka a zpěvačka, skladatelka divadelní hudby a ilustrátorka Agens Kutas. Svůj „Orloj snivců“ zde představí hudební experimentátor a fotograf hrající na této vlastní vynález Jaroslav Kořán, který právě s Agens vytvořil hudební duo a natočili i společné album „Fililibi“. Písně ze života, v nichž se snoubí blues i punk se šansonem, folklórem a jazzem uvede dvojice Jiří Konvrzek & Lukáš Kalivoda. A konečně výrobce netradičních hudebních nástrojů a hráč na didgeridoo Tomáš Dufek, který zahraje s perkusistou, hrajícím na latinskoamerický nástroj kajon Lukášem Kalivodou.

Sobota 22. dubna od 16.30 tak jistě zde nabídne příležitost opět poznat lidi, kteří svým všestranným uměním dokáží vytvářet skutečné hodnoty.

mar

mělník-věž fistival1 (1)