Eva Urbanová zazáří coby rocková hvězda

Eva Urbanová patří k našim nejvýznamnějším pěvkyním. Její soprán zní na mnoha různých světových operních scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden či Metropolitní opery v New Yorku. Od roku 1990 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze a počínaje rokem 2010 je též stálým hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Mezi její stěžejní roli patří postava Kostelničky z Janáčkovy opery „Její pastorkyňa“ za níž získala v letech 1997 a 2005 cenu Thálie. V Metropolitní opeře debutovala v roce 1997 v roli Santuzzy v koncertním provedení opery Pietra Mascagniho „Sedlák kavalír“. Na operním jevišti MET poprvé vystoupila 17. března 1998 jako Ortrud ve druhém a třetím jednání Wagnerovy opery „Lohengrin“ a v témže roce zde vystoupila dále jako Tosca a znovu jako Santuzza. Na scénu MET se vrátila v sezóně 2003/2004 v rolích Turandot, Cizí kněžny ve Dvořákově „Rusalce“. Mimo operních představení se pravidelně věnuje také koncertní činnosti. Mezi její stálý koncertní repertoár patří Janáčkova „Glagolská mše“ ( Londýn, Toronto, Athény), Dvořákovy skladby „Stabat Mater“, oratorium „Svatá Ludmila“ (Edinburg), Requiem nebo Te Deum. Vystupuje také ve Verdiho „Requiem“, v Mozartově „Requiem“ či v Brittenově „Válečném requiem“, s nímž účinkovala v londýnské Royal Albert Hall.

Avšak mnozí příznivci vážné hudby budou možná překvapeni jejím novým projektem. A to v exkluzivním pořadu „Druhá tvář“ s muzikantsky skvěle obsazenou formací BAROCK. Tato proměna první dámy české opery v rockovou star nabídne koncert nabitý rockovými a popovými songy. Hutný zvuk klasických smyčcových nástrojů se sóly koncertního mistra brněnské filharmonie a skvělá rytmická sekce v čele s kytaristou a frontmanem AC/DC Revivalu a kapely Čechomor Adamem Malíkem vytváří pěvkyni spolehlivé zázemí pro uplatnění všech barev jejího skvělého hlasu v legendárních popových a rockových hitech kapel QUEEN, Nightwish, Nazareth, Scorpions či pěveckých legend Andrei Bocceliho, Il divo a mnoha dalších.

Adam Malík je absolventem JAMU v Brně na klarinet a zúčastnil se na řadě mezinárodních klarinetových interpretačních kurzů na FU Ostravské univerzity a rovněž i mnoha soutěží jak na kytaru, tak klarinet, kde několikrát zvítězil. Od září do listopadu 2012 byl členem Moravské filharmonii Olomouc. V letech 2009-2014 byl frontmenem úspěšné kapely Black Roll, která získala spoustu významných ocenění. Od roku 2010 je managerem a kytaristou kapely AC/CZ Revival. V roce 2015 byl pozván na turné americké kapely Againts The Wall a založil nový projekt s názvem BAROCK. Je také producentem a kytaristou kapely mladé zpěvačky ELLY. A od roku 2017 je členem známé české populární skupiny ČECHOMOR. Několikrát natáčel pro Český rozhlas, Českou televizi a v dalších mediálních TV jak v České republice tak na Slovensku. Projekt BAROK složený z členů profesionálních brněnských těles nabízí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců podpořených cembalem ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim a Johannem Sebastianem Bachem a rockových legend jakými byli QUEEN či AC/DC.

Divadelní sál mělnického Masarykova kulturního domu nabídne skutečně nevšední hudební zážitek. A to tímto prvním koncertem v novém roce 2020 ve středu 15. ledna od 19.30 hodin.