V mělnickém klubu se představí fenomenální italský muzikant

Klub Stará Mydlárna se totiž stane jednou ze zastávek evropského turné Francesca Pia což je velice talentovaný hudebník ze Sardinie hrající kromě kytary i na harmoniku, rezofonické kytary, banjo a mnoho dalších nástrojů. Zúčastnil se, a hraje stále na mnoha evropských i zaoceánských bluesových festivalech, předskakoval takovým hvězdám jako je Joe Bonamassa, John Mayall, Johny Winter, Eric Sardinas, The Derek Trucks Band a mnohým dalším. Sdílel pódia s osobnostmi jako například Tommy Emmanuel, Guy Davis, Roy Rodgers, Sandra Hall… V lednu 2010 reprezentoval Itálii na International Blues Challenge v Memphisu. Stěžejním sólovým albem, které vyšlo v roce 2012 s mimořádnou uměleckou produkcí Erica Bibba, se Francesco definitivně zapsala na bluesovou scénu a zajistil si příležitosti na zahraničních podiích ve Francii, Španělsku, Kanadě, Anglii, Norsku, Švédsku, Belgii, Slovensku a Německu. V roce 2015 podnikl tour v USA, kde hrál v proslulých klubech Mississippi a Kalifornie a nahrával v legendárním Sun Studiu v Memphisu. Jeho deska, jenž vyšla v roce 2016 s názvem PEACE & GROOVE, je považována kritiky za jednu z nejlepších toho roku. Je více zaměřená na soul a rhytm’n’blues, v roce 2017 vyhrála cenu Mario Cervo Prize za nejlepší album roku vyprodukované na Sardinii. A jeho nejnovější album pod názvem CROSSING vyšlo v loňském roce a jistě ho představí i u nás.

V Mělníku nevystupuje poprvé, ale již potřetí. Zúčastnil se totiž loňského i předloňského červnového festivalu „Taste of Italy“ kde se stal jeho hlavní hvězdou a doslova rozbouřil mělnické náměstí Míru.

A tak v sobotu 18. ledna od 21 hodin vystoupí v prostorách proslulého mělnického klubu společně se svým dvorním bubeníkem Silvio Centamorem a bude to opět jedinečná příležitost se znova nechat strhnou jejich jedinečným vystoupením.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter